Kolaborantka

Maria Kocot
9.7 /10
Ocena 9.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Kolaborantka
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9.7 /10
Ocena 9.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Berlin 1938 rok. Laura Konstanty, sierota polskiego pochodzenia, zostaje przygarnięta przez niemieckie małżeństwo. Dziewczyna ulega intrygom ich córki Anny i podszywając się pod nią, wyjeżdża do Beuthen. Niezwykle utalentowana muzycznie, oczarowuje nie tylko bytomski teatr, ale również charyzmatycznego hrabiego Wilhelma von Brandenburga. Wkrótce wybucha wojna, a Laura angażuje się w antynazistowską działalność. Miłość Laury i Wilhelma zostaje wystawiona na wielką próbę, zwłaszcza, że dziewczynę aresztuje gestapo i trafia ona do Auschwitz. Tam przeżywa prawdziwe piekło, kiedy jednym ze strażników obozu okazuje się jej odrzucony i skompromitowany przez hrabiego von Brandenburga adorator, a na sutek niefortunnych okoliczności, współwięźniowie zaczynają postrzegać ją jako kolaborującą z wrogiem. To oskarżenie będzie ciążyć na Laurze jeszcze przez wiele lat.

Jak potoczą się losy bohaterów, kiedy długo skrywane tajemnice ujrzą światło dzienne? Czy miłość Laury i Wilhelma ma szansę przetrwać ,,czasy pogardy"? Czy w obliczu śmierci, poniżenia i nienawiści jest miejsce na uczucia?

Kolaborantka to nie tylko wzruszająca i przepiękna opowieść o sponiewieranym, pełnym ran uczuciu pomiędzy rozbitkami wojny. To także niezwykłe świadectwo człowieczeństwa, zaduma nad próbą wybaczenia i refleksja nad wydarzeniami, które złamały niejedno życie.
Data wydania: 2022-10-21
ISBN: 978-83-958303-7-2, 9788395830372
Wydawnictwo: BookPlan.pl
Kategoria: Romans historyczny
Stron: 280
dodana przez: landrynkowa

Autor

Maria Kocot Maria Kocot Maria Kocot – bytomianka, doktor nauk ekonomicznych, pisarka, poetka, wykładowca wyższej uczelni, szczęśliwa żona i matka trójki dzieci. Jej książki Popiół i róże oraz Grzesznicy podbiły gusta najbardziej wymagających czytelników. Ich nakład wielokr...

Pozostałe książki:

Grzesznicy Kolaborantka Lokator Popiół i róże
Wszystkie książki Maria Kocot

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Kolaborantka", Maria Kocot

5.02.2023

"Bo sztuka to coś wiecznego. Skończy się ta wojna, skończą się i inne wojny, które nadejdą, a ona wciąż będzie trwać." Pełen pasji taniec, miłość, która nie ma prawa bytu, bestialskie oblicze wojny, kłamstwa, intrygi... To wszystko znajdziecie w powieści "Kolaborantka" Marii Kocot. To wspaniała lektura, która dostarczyła mi całej palety emocji! O... Recenzja książki Kolaborantka

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

MA
@martikaa
2023-07-09
10 /10


Autorka z niezwykłą biegłością konstruuje tę intrygującą opowieść, w której sekrety są misternie ukryte za każdym zaskakującym zwrotem akcji. Postaci są wyjątkowo autentyczne i intrygujące. Laura, jako centralna figura, jest szczególnie fascynująca. Jej zdecydowanie, męstwo i nieugiętość, a także jej pasja do muzyki, sprawiają, że jest postacią nie do zapomnienia.


Miłość, która łączy Laurę i Wilhelma, jest przedstawiona z subtelnością i jednocześnie intensywnym napięciem. Autorka z precyzją pokazuje, jak uczucie może przetrwać nawet najbardziej niesprzyjające okoliczności, a przeciwności losu, chociaż bolesne, mogą umocnić tę miłość, a nie ją zniszczyć.


"Kolaborantka" to jednak coś więcej niż tylko historia o miłości. To również surowa refleksja na temat okrucieństwa wojny i jej długotrwałych skutków. Autorka nie unika trudnych kwestii, takich jak upokorzenie, nienawiść czy kolaboracja. Auschwitz, będące jednym z najciemniejszych miejsc w historii ludzkości, jest odwzorowane z zadziwiającą wiarygodnością.

| link |
@kasienkaj7
2023-02-05
9 /10
Przeczytane

Piękna i wzruszająca historia!

| link |
BA
@exit999
2023-07-09
10 /10




| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Kolaborantka. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat