Kołakowski. Czytanie świata. Biografia

Zbigniew Mentzel
Kołakowski. Czytanie świata. Biografia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Pierwsza pełna biografia Leszka Kołakowskiego

Ten wybitny filozof niechętnie mówił o sobie i życiu prywatnym, pozostając w cieniu swego dzieła. Pozbawiony w PRL-u prawa nauczania i obłożony zakazem druku, opuścił w 1968 roku Polskę, by wkrótce zostać profesorem prestiżowego All Souls College w Oxfordzie.
Jego Tezy o nadziei i beznadziejności w latach 70. stały się głównym źródłem intelektualnej inspiracji dla powstającej w Polsce opozycji demokratycznej, a Główne nurty marksizmu, wielki rozrachunek z totalitaryzmem, to jedna z najważniejszych książek XX wieku.

Znawca chrześcijaństwa i filozofii religii, szukający Absolutu, do końca życia pozostawał poza Kościołem. Pierwszy laureat amerykańskiej Nagrody im. Johna Klugego nazywanej „filozoficznym Noblem” (2003), kawaler Orderu Orła Białego (1997).

W bestsellerowych tomach Mini wykłady o maxi sprawach oraz O co nas pytają wielcy filozofowie? Leszek Kołakowski przybliżył szerszej publiczności w Polsce dorobek najwybitniejszych myślicieli w historii.

Korzystając z bogatego archiwum udostępnionego niedawno przez rodzinę, Zbigniew Mentzel opowiada historię fascynującego człowieka, którego przenikliwości bał się Gomułka i partyjni aparatczycy.

Nieprzyjaciel banału. Imponujący wiedzą mistrz.

Nauczyciel, jakiego dziś potrzebujemy.
Data wydania: 2020-10-14
ISBN: 978-83-240-6098-6, 9788324060986
Wydawnictwo: Znak
Nagrody: Nagroda im. Jana Długosza (Zwycięzca)
Kategoria: Biografia
Stron: 512
dodana przez: abdita

Autor

Zbigniew Mentzel Zbigniew Mentzel
Urodzony w 1951 roku w Polsce (Warszawa)
Zbigniew Mentzel – filolog polski, prozaik, eseista i felietonista „Tygodnika Powszechnego”.

Pozostałe książki:

Wszystkie języki świata Czas ciekawy czas niespokojny. Z Leszkiem Kołakowskim rozmawia Zbigniew Mentzel. Część 2 Spadający nóż Czas ciekawy, czas niespokojny
Wszystkie książki Zbigniew Mentzel

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Kołakowski. Czytanie świata. Biografia aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Kołakowski. Czytanie świata. Biografia. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl