Koniec świata

Bryan Walsh
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów
Koniec świata
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów

Opis

Co spowoduje nasze wyginięcie?

Jak możemy ocalić siebie i naszą przyszłość?

Bryan Walsh odpowiada na najważniejsze pytania, które musi zadać sobie ludzkość, by przetrwać.

Koniec świata to fascynujący reportaż popularnonaukowy, który odkrywa złożoność problemu, jakim jest nieunikniony koniec świata. Od asteroid i sztucznej inteligencji, przez superwulkany po wojnę nuklearną, autor przygląda się wszystkiemu, co może unicestwić nasz gatunek.

Łowcy asteroid z NASA, detektywi chorób na tropie kolejnego zabójczego wirusa. Walsh rozmawia z mężczyznami i kobietami, których zadaniem jest wyobrazić sobie niewyobrażalne. Osobami na pierwszej linii działań prewencyjnych, aktywnie starającymi się zapobiec rozmaitym scenariuszom zagłady w laboratoriach biotechnologicznych i centrach rządowych.

Bryan Walsh analizuje zagrożenia zarówno naturalne, jak i stworzone przez nas samych. Szczegółowo opisuje prawdopodobieństwo tych katastrof i ich potencjalny wpływ na nasze życie. Korzystając z lat doświadczeń jako dziennikarz śledczy i korespondent naukowy dla magazynów „Time”i „Newsweek”, wskazuje też, jak najskuteczniej się uratować.

Czy mamy jakieś szanse?

Tytuł oryginalny: End Times
Data wydania: 2021-01-27
ISBN: 978-83-8143-273-3, 9788381432733
Wydawnictwo: Czarna Owca
Kategoria: Literatura faktu
Stron: 384
dodana przez: chudini0505

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Co nas czeka?

14.02.2021

Chciałabym bardzo Was zachęcić do zapoznania się ze znakomitym reportażem doświadczonego dziennikarza i wieloletniego korespondenta naukowego Bryana Walsha. Autor przeprowadził naprawdę doskonały research po wszystkich wymienionych dziedzinach, w odnalezieniu wszelkich prawdopodobnych skutków czekającego na nas końca świata. Pewnie pomyślicie, po ... Recenzja książki Koniec świata

@Bookmaania@Bookmaania × 11

Czy trafimy na listę gatunków zagrożonych?

9.03.2021

Gdy sięgamy po lektury popularno-naukowe, to bez względu na ich formę oczekujemy, że dana pozycja i zawarte w niej informacje, nas czegoś nauczy, poszerzy naszą wiedzę, ugruntuje nasze postrzeganie świata lub zweryfikuje nasze poglądy i być może błędne przekonania. A czego oczekujemy po pozycji, która może ma przygotować ludzkość na koniec świata?... Recenzja książki Koniec świata

Jak czesto myslicie o końcu świata?

20.04.2021

Jak często myślicie o końcu świata? Wcale? Cóż, dla większości z nas wydaje się zbyt odległy i nierealny. Staramy się optymistycznie patrzeć w przyszłość i czerpać z życia jak najwięcej. Liczy się tu i teraz. Nie ważne, co było kiedyś, ani co będzie jutro. Tylko dziś możemy być szczęśliwi, więc robimy wszystko, by nam się udało, często nie patrząc... Recenzja książki Koniec świata

Moja opinia o książce

Opinie

@esclavo
2021-03-05
8 /10

Koniec świata nadchodzi. I nie są to słowa Nostadamusa. Cały proces, etapy, a nawet rokowania na dalsze lata w swojej książce przedstawia nam Bryan Walsh. I nie jest to łatwa lektura, chociaż mocno dająca nam do myślenia.

To książka, którą warto sobie dozować. Autor pisze dobrze, jednak w sposób bardziej naukowy niż rozrywkowy. Co też przekłada się na przyjemność czytania, ale nie na walory edukacyjne. Jest to literatura popularno-naukowa, mądra i pełna specyficznych określeń. Autor przybliża nam zachodzące procesy i prowadzi przez różne możliwości zagłady. Czy wyginiemy przy uderzeniu asteroidy jak dinozaury? A może przyczyną śmierci będzie globalne ocieplenie, zmiany klimatyczne lub sztuczna inteligencja? Każdy rozdział skupia się na konkretnym zagadnieniu, jest spójny, rzetelny i kompletny. Nie są to proste tematy, ale czy wizja śmierci może taka być?

Ta publikacja to godna uwagi, przemyśleń i skupienia opowieść o tym, co może nas spotkać. Realna, trochę przerażająca, jednak bardzo bliska.

× 1 | link |
@milosnikksiazkowy
2021-05-09
7 /10

Przyznam, że czytając tę książkę potrzebowałam hektolitrów kawy i herbaty z większą nutką cierpliwości bo ilość tekstu na stronie powodowała frustracje. Na dodatek czcionka była tak mała, że moje oczy co jakiś czas się poddawały i wołały pomocy - przez co czytało mi się zdecydowanie dłużej niż zazwyczaj.
Pomimo tych niedogodności po przeczytaniu ostatniej strony byłam z siebie niezmiernie dumna, że się nie poddałam.

Bryan Walsh stworzył ciekawą i dość szczegółową listę sposobów w jaki świat mógłby się skończyć, przy niektórych z nich aż opadała mi szczęka (tak, ostatnimi czasy rzadko kiedy się to zdarza).
Muszę jednak przyznać, że rozdział na temat wirusów chyba najbardziej wywołał mój dyskomfort. Biorąc pod uwagę to, że książka została opublikowana przed pandemią koronawirusa (za granicą) to w umiejętny sposób została opisana inna epidemia, a mianowicie SARS z roku 2002. Nie będę wywodzić się na temat tego jak wiele dało mi to do myślenia biorąc pod uwagę dzisiejszą sytuację kiedy to praca zdalna jest czymś zdecydowanie normalnym, kiedy to jeszcze kilka lat wcześniej nie pomyślelibyśmy, żeby pracować z domu.

Autor jak i wielu innych naukowców ostrzega nas, że największą przeszkodą w przygotowaniach do niebezpieczeństwa jest to, że ludzie mają skłonność do chowania głowy w piasek. Prawdą jest to, że jeżeli chemy ocalić siebie i naszą planetę, to musimy spojrzeć z dalszej perspektywy.

...

| link |
@su.wiktoriaa
2021-03-29
7 /10
Przeczytane

Jakie są możliwe opcje końca świata? Odpowiedź znajdziecie w tej książce. Okazuje się, że czarnych scenariuszy jest naprawdę dość sporo.
Bryan Walsh w dokładny sposób analizuje każdą przyczynę, która mogłaby zagrażać ludzkości. Szczerze powiedziawszy, z niektórych rzeczy nawet nie zdawałam sobe sprawy.

Tak jak autor wspomina, książka ma być dla nas przestrogą jak i “ uświadamiaczem” co się dzieje, i co złego robimy. Ma pomóc nam również zrozumieć, że losy przyszłości, naszej planety, są właśnie w rękach całej ludzkości. Oczywiście katastrofy są podzielone na naturalne i te, które może spowodować sam człowiek.

Ten popularnonaukowy reportaż jest dobrym nauczycielem o świecie. Jestem przekonana, że czytając, zobaczycie, jak dużo jest rzeczy, o których nawet nie mieliście pojęcia.

| link |
@StartYourDayWithBooks
2021-04-20
8 /10
Przeczytane
@czerwonakaja
2021-03-09
8 /10
Przeczytane
@Bookmaania
2021-02-14
9 /10
Przeczytane Przeczytane w 2021 Wydawnictwo Czarna Owca

Cytaty z książki

O nie! Książka Koniec świata. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl