Koniec Świata. Aforyzmy, myśli, ironie

Andrzej Urbańczyk
Książka Koniec Świata. Aforyzmy, myśli, ironie
Książka Koniec Świata. Aforyzmy, myśli, ironie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Bukiet 3000 aforyzmów, myśli, ironii – skomponowanych w ciągu 75 lat, spędzonych na wszystkich kontynentach naszej planety. Unikalność aforystyki! OCEANY, MORZA, LĄDY – Żagiel – siec, którą zarzucamy na pędzące stada wiatru. Z prądem płyną tylko wraki, żaglowce – tam gdzie ich cel. Oceany uczą nas pokory – tak, ale jest to pokora przed oceanami. PIENIĄDZE – Dziwny wynalazek, który okazał sie silniejszy od swego wynalazcy. Pieniądze, jak kobiety, lgną do tego kto potrafi z nich korzystać. Wieszanie na sobie złota, nie zmienia człowieka w złoto. KOBIETY – Stanik – magiczny namiot czarodziejskich rozkoszy. Prawdziwa kobieta zawsze jest gotowa wydać fortunę na strój w którym będzie wyglądała nago. Klucz do serca kobiety? – oczywiście złoty. MĘŻCZYŹNI – Dla prawdziwego chłopa każda pogoda, każda wódka i każda kobieta jest dobra. "Żona nakryła mnie z Ewą..." a co było wam chłodno? – zapytałem. W młodości śpi się dobrze z każdą dziewczyną. SEKS – Paradoks – moc pocałunku jest funkcją jego delikatności. Spać z piękna kobieta? Ależ to nie-wykonalne! Jeśli męczą cię nerwy, weź Walerianę na noc. A co jej mąż wyjechał znowu? NAD WISŁĄ – W sprawie wielu odradzających się u nas rzeczy – odradzam. "Piesi mają pierwszeństwo" – tak na cmentarz. W obiektywności postępującego zubożenia: "Był sobie raz dziad i baba..." Raz? TO JEST AMERYKA – Słowo najbardziej amerykańskie? Oczywiście pozytywne "Okay!". Któż w pełni opisze szyderczość określenia "Free gift"?W Ameryce nie może być miłości. Bo miłość oferowana jest darmo. SŁOWNIK RACJONALNY – Rodak niestały w zamiarach – Slomianin. Wielki amator kawy – kawior. Kochanek na jedna noc – razowiec. Oszukujący na wadze sprzedawca – odważnik.
Data wydania: 2013
ISBN: 978-83-936029-1-9, 9788393602919
Wydawnictwo: Nord
Stron: 270

Autor

Andrzej Urbańczyk Andrzej Urbańczyk Zajmuje się historią jachtingu od 1956 roku (data pierwszego druku). Aktywny żeglarz – początek żeglugi śródlądowej autora – 1947, żeglugi morskiej – 1957. Od sternika wachtowego do kapitana Jachtowej Żeglugi Wielkiej. Łączny staż oceaniczny 130 tys...

Książki Andrzej Urbańczyk

Wszystkie książki Andrzej Urbańczyk

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Koniec Świata. Aforyzmy, myśli, ironie nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Co czytać po książce “Koniec Świata. Aforyzmy, myśli, ironie”- Andrzej Urbańczyk

Książka Dziennik Bridget Jones
Dziennik Bridget Jones Helen Fielding
{}6.8/10
Książka niezwykle zabawna, fenomenalna satyra na stosunki mi...
Książka Weźmisz czarno kure
Weźmisz czarno kure Andrzej Pilipiuk
{}8.1/10
Dziś, w naszym wrednym kącie kulturalnym literata ocenia lit...
Książka Zagadka Kuby Rozpruwacza
Zagadka Kuby Rozpruwacza Andrzej Pilipiuk
{}8.3/10
Książka dla wszystkich, którzy dostrzegają absurdy codzienno...
Książka Ssij mała ssij
Ssij mała ssij Christopher Moore
{}7.7/10
Ciąg niesamowitych wypadków, rozgrywających się w oszałamiaj...
Książka Debeściara
Debeściara Ewa Pirce
{}7.7/10
Monika nie ma szczęścia w życiu Kot złośliwie wchodzi jej p...

Cytaty z książki

O nie! Książka Koniec Świata. Aforyzmy, myśli, ironie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe