Koty w worku, czyli z dziejów pojęć i rzeczy

Władysław Kopaliński
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Koty w worku, czyli z dziejów pojęć i rzeczy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Książka niniejsza to zbiór komentarzy do wyrazu, nazwy, wyrażenia lub przysłowia umieszczonego w ich tytule, a także gawęd na tematy historyczne, językowe, przyrodnicze, artystyczne, cywilizacyjne, gdzie opowieść toczy się swobodnie, zajmując się tymi lub owymi przejawami spraw oglądanych z tych lub owych punktów widzenia, zależnie od tego, co się wydawało godne uwagi. (...) Styl gawędy, przyjęty z rozmysłem, nie przeszkadza w poruszaniu także spraw trudniejszych i zawilszych, w potraktowaniu tematu obszerniej i wielostronniej. Autor nie występuje tu w roli wszechwiedzącego erudyty w rozlicznych dziedzinach. Nie ma dziś ekspertów od wszystkiego. Kompilacyjny charakter tej książki, w której z rzadka tylko powołuje się na źródła, choć oczywisty, lepiej by się uwidocznił, gdyby zaopatrzono ją w bibliografię źródeł. Ale byłaby to dla niej ozdoba dość pretensjonalna, żeby nie rzec humorystyczna. Po materiał do "Kotów..." sięgano do pism autorów żyjących i nieżyjących, do wiedzy zaprzyjaźnionych speców. Wszystkim im należy się w tym miejscu podziękowanie.
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-60688-86-1, 9788360688861
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM
Seria: Słowniki Władysław Kopaliński
Stron: 422
Mamy 7 innych wydań tej książki

Autor

Władysław Kopaliński Władysław Kopaliński
Urodzony 14 listopada 1907 roku w Polsce (Warszawa)
Władysław Kopaliński, właściwie Władysław Jan Stefczyk, przed II wojną światową Jan Sterling – polski leksykograf, tłumacz, wydawca, w latach 1949–1954 prezes i redaktor naczelny Spółdzielni Wydawniczej „Czytelnik”.

Pozostałe książki:

Opowieści o rzeczach powszednich 125 baśni do opowiadania dzieciom Drugi kot w worku, czyli z dziejów nazw i rzeczy Koty w worku, czyli z dziejów pojęć i rzeczy Słownik mitów i tradycji kultury
Wszystkie książki Władysław Kopaliński

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Koty w worku, czyli z dziejów pojęć i rzeczy? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Marlenka
2008-06-13
8 /10
Moja domowa biblioteczka :)
@Beata_
2019-11-12
8 /10
Przeczytane Papierowe Posiadam
@tortoise84
2008-04-29
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Koty w worku, czyli z dziejów pojęć i rzeczy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl