Drugi kot w worku, czyli z dziejów nazw i rzeczy

Władysław Kopaliński
8.7 /10
Ocena 8.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Drugi kot w worku, czyli z dziejów nazw i rzeczy
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.7 /10
Ocena 8.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Zbiór gawęd na tematy historyczne, językowe, przyrodnicze, artystyczne, cywilizacyjne, gdzie opowieść toczy się swobodnie, zajmując się tymi lub owymi przejawami spraw oglądanych z tych lub owych punktów widzenia, zależnie od tego, co się wydawało bardziej godne uwagi.Książeczka zawiera siedemdziesiąt trzy rozdziały nie łączące się z sobą tematycznie, choć z pewnością spowinowacone z sobą niejedną cechą autorskiego sposobu myślenia. Układ rozdziałów nie ma tu szczególnej doniosłości, poza chęcią umilenia lektury. Rzeczy, miejsca i osoby, do których chcielibyśmy po lekturze wrócić, znajdziemy łatwo w indeksie albo w spisie rzeczy. [z okładki] Spis rzeczy Od Autora Kot i pies Zimny nos Wielożeńcy na tronie Karol May Pająki Czerwona płachta Hieroiglify Szybkobiegacze Głownia Podróż Giocondy Pisać górnym sztyletem Człowiek z Piltdown Żywe kamienie Łaźnia Jeziora Tatuaż Święta krowa Cyrano de Bergerac Metamorfozy Archeologia napowietrzna Puścizna czy spuścizna Kwestia homerowa Jedna jaskółka nie czyni wiosny Kalewala Klimat Włochy Opera Śpiew słowika Pohańcy i giaurzy Wielbłąd Anatema Adamowie Samurajowie Fałszywe dzieło sztuki Mimetyzm Genealogia imion Szlachetny dzikus Budowniczowie katedr Katar Podróż dyliżansem Leciwe drzewa Sztuka niszczejąca Harun ar-Raszid Kondotierzy Batuta Nazwy Stanów Nazwisko panieńskie Zosi Irrealizm języka w filmie Sztuczne zęby Dyletant Człowiekopotwór Sati Chorzy umysłowo a my Wenus z Milo Dr Guillotin Ryż i risotto Mleko Sen ryby Miara czasu Swoje chwalicie Handel niewolnikami Mnemotechnika Poczucie czasu Życie w średniowieczu Homo fumosus Sodoma, Gomora i St. Pierre Dziewczyna czy tygrys Uczeni i świat Cnoty rycerskie Medycyna ludowa Western Pierścień Piraci Indeks
Data wydania: 1978
Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
Kategoria: Publicystyka i Esej
Stron: 196

Autor

Władysław Kopaliński Władysław Kopaliński
Urodzony 14 listopada 1907 roku w Polsce (Warszawa)
Władysław Kopaliński, właściwie Władysław Jan Stefczyk, przed II wojną światową Jan Sterling – polski leksykograf, tłumacz, wydawca, w latach 1949–1954 prezes i redaktor naczelny Spółdzielni Wydawniczej „Czytelnik”.

Pozostałe książki:

Słownik wyrazów obcych i zwrotów obcojęzycznych z almanachem Opowieści o rzeczach powszednich 125 baśni do opowiadania dzieciom Koty w worku, czyli z dziejów pojęć i rzeczy Słownik mitów i tradycji kultury
Wszystkie książki Władysław Kopaliński

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Drugi kot w worku, czyli z dziejów nazw i rzeczy? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@paupiette
2009-03-21
10 /10
Przeczytane
@silverraven
2008-07-14
8 /10
Przeczytane
@tortoise84
2008-04-30
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Drugi kot w worku, czyli z dziejów nazw i rzeczy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl