Krakowscy Żydzi pod okupacją niemiecką 1939-1945

Andrea Löw, Marcus Roth
Krakowscy Żydzi pod okupacją niemiecką 1939-1945
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Mimo że film Lista Schindlera Stevena Spielberga odniósł światowy sukces, a zainteresowanie historią krakowskich Żydów nie słabnie, to o reakcjach i zachowaniach samych prześladowanych podczas drugiej wojny światowej wciąż wiemy stosunkowo niewiele. Andrea Löw i Markus Roth opisują przede wszystkim wyczerpująco historię i dzieje ludzi mieszkających w jednym z największych gett w Polsce. Korzystając z licznych wspomnień, pamiętników i dokumentów w języku polskim, niemieckim i angielskim tworzą naukowy, a zarazem plastyczny obraz życia Żydów w okupowanym Krakowie. W centrum ich zainteresowania stoi nie masa anonimowych i rzekomo biernych ofiar, lecz myślących, działających, czujących jednostek.
ISBN: 978-83-242-2642-9, 9788324226429
Wydawnictwo: Universitas

Autor

Andrea Löw Andrea Löw Andrea Löw, zastępca dyrektora Center for Holocaust Studies w Instytucie Historii Współczesnej w Monachium. Dodatkowo wykłada na Uniwersytecie w Mannheim. Z wykształcenia jest historykiem, doktorat obroniła na Uniwersytecie w Bochum. Pracuje w Insty...

Pozostałe książki:

Getto łódzkie/Litzmannstadt Getto. Warunki życia i sposoby przetrwania
Wszystkie książki Andrea Löw

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Krakowscy Żydzi pod okupacją niemiecką 1939-1945 aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Krakowscy Żydzi pod okupacją niemiecką 1939-1945. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl