Krążownik spod Somosierry – audiobook

Karol Olgird Borchardt
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Krążownik spod Somosierry – audiobook
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

?Krążownik...? to trzecia książka z naszego cyklu ?morskich opowieści?. Powstała w odpowiedzi na pytania czytelników po ukazaniu się zbioru opowiadań ?Znaczy Kapitan?; stanowi jego kontynuację, uzupełnienie i epilog. W książce znajdują się opowiadania o tematach bardzo odmiennych od siebie. Są więc wspomnienia ze szkół morskich w Tczewie i Southampton, z rejsów na żaglowcach oraz statkach handlowych i pasażerskich, przekształconych w czasie II wojny światowej w transportowce wojskowe, wchodzące w skład sił alianckich. Niektóre z 26 opowiadań ?Krążownika...? bawią do łez, inne mrożą krew w żyłach. Można w nich niekiedy dopatrzyć się niedyskrecji w stosunku do osób, które w nich zostały opisane w okolicznościach wzbudzających wesołość. W tych wypadkach autor starał się uzyskać pozwolenie danej osoby. Poproszony o nie pewien kapitan, bohater kilku opowiadań, tak odpowiedział: ? Nu, wie co! Nu, prawda! Nu, tak co robić? A? A po chwili: ? Nu wie co. Nu chętnie się sam uśmieje. Nu, pisz pan! Nu, tak i my polecamy! KochAAAni, znaczy? słuchajcie! Czyta Kapitan jachtowy ż. w., Adam Szyszkowski.
ISBN: 978-83-61593-09-6, 9788361593096
Wydawnictwo: Qes Agency

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Krążownik spod Somosierry – audiobook aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

WI
2011-08-07
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Krążownik spod Somosierry – audiobook. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl