Krew, pot i piksele. Chwalebne i niepokojące opowieści o tym, jak robi się gry

Jason Schreier
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Krew, pot i piksele. Chwalebne i niepokojące opowieści o tym, jak robi się gry
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Międzynarodowy bestseller! Jak powstają znane gry – „Wiedźmin”, „Dragon Age”, „Stardew Valley”, „Destiny”, „Diablo”? Tworzenie gier komputerowych w dzisiejszych czasach jest często bardziej fascynujące niż efekt końcowy. Jason Schreier zabiera czytelników w niezwykłą podróż za kulisy przemysłu gier wideo, gdzie twórcą może być zespół 600 przepracowanych geeków lub jeden geniusz. Opisując artystyczne wyzwania stojące przed producentami, techniczne bariery, żądania graczy i pracę przypominającą robotę w korporacji, autor dochodzi do wniosku, że każda z gier jest swoistym cudem. To podróż do istnego piekła, jakim jest świat twórców gier, a jednocześnie hołd dla wszystkich tych, którzy próbują sprostać niebotycznym oczekiwaniom otoczenia i stworzyć najlepszą grę, jaką tylko można sobie wyobrazić. Największe tajemnice gier wideo w jednej książce: - „Pillars of Eternity”, - „Uncharted 4”, - „Stardew Valley”, - „Diablo III”, - „Halo Wars”, - „Dragon Age: Inkwizycja”, - „Shovel Knight”, - "Destiny”, - „Wiedźmin 3: Dziki Gon”, - „Star Wars 1313”. „Tworzenie gier wideo to jedna z najbardziej rozwijających i ekscytujących rzeczy, jakie robiłem w ciągu ostatnich dwóch dekad kariery. Wspaniała książka Jasona Schreiera oddaje zarówno podekscytowanie, jak i piekło towarzyszące temu procesowi. Oto wciągające, inteligentne spojrzenie za grubą (i niepotrzebnie tajemniczą) zasłonę skrywającą pasjonujący świat”. – Tom Bissell, autor książek o grach „Gears of War”, „Uncharted” i „Battlefield” „Tak wiele problemów kulturowych sprowadza się do braku zrozumienia specyfiki rozwoju i tworzenia gier. Jason otwiera kluczowe drzwi w tym tajemniczym przemyśle. Robi to w nadziei, że nauczy nas trochę więcej o swojej fascynacji”. – Leigh Alexander, dziennikarka „Szczegółowa, dobrze napisana i co najważniejsze, opisująca wzloty i bolesne upadki wielu deweloperów i wytwórni. Niewykluczone, że będzie lekturą obowiązkową dla programistów w moim studiu”. – Cliff Bleszinski, twórca gry „Gears of War” i założyciel Boss Key Productions „Brutalna, szczera, ale koniec końców podnosząca na duchu”. – Adam Conover Jason Schreier to redaktor działu newsowego Kotaku, czołowego portalu zajmującego się przemysłem i kulturą gier wideo, gdzie wyrobił sobie nazwisko dzięki wysiłkom reporterskim i drążeniu trudnych kwestii branżowych. Pisał o świecie gier dla Wired i publikował w rozmaitych miejscach, łącznie z „New York Timesem”, „Edge”, „Paste” i „Onion News Network”.
Data wydania: 2018-09-05
ISBN: 978-83-8129-243-6, 9788381292436
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Kategoria: Reportaż
Stron: 336

Autor

Jason Schreier Jason Schreier
Urodzony 10 maja 1987 roku w USA
Jason Schreier jest autorem Krwi, potu i pikseli i reporterem Bloomberg News, gdzie pisze o branży gier. Poprzednio przez osiem lat pracował dla Kotaku, jednego z największych portali internetowych o grach na świecie. O grach pisał wcześniej dla Wir...

Pozostałe książki:

Krew, pot i piksele. Chwalebne i niepokojące opowieści o tym, jak robi się gry Wciśnij reset. Triumfy i fakapy w przemyśle gier wideo
Wszystkie książki Jason Schreier

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Krew, pot i piksele. Chwalebne i niepokojące opowieści o tym, jak robi się gry aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@objazd.kulturalny
2024-02-17
7 /10
Przeczytane W domowej biblioteczce
@ryszpak
2023-05-28
7 /10
Przeczytane A.D. 2023 Eseje, publicystyka Reportaże
@slawomir_gumieniak
@slawomir_gumieniak
2022-04-03
7 /10
Przeczytane 2022 od 01.03
CA
@captaindrown
2021-12-17
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Krew, pot i piksele. Chwalebne i niepokojące opowieści o tym, jak robi się gry. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl