KRI - Kluczowe wskaźniki ryzyka w zarządzaniu płynnością finansową przedsiębiorstwa

Monika Wieczorek-Kosmala, Anna Doś
Książka KRI - Kluczowe wskaźniki ryzyka w zarządzaniu płynnością finansową przedsiębiorstwa
Książka KRI - Kluczowe wskaźniki ryzyka w zarządzaniu płynnością finansową przedsiębiorstwa
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Koncepcja kluczowych wskaźników ryzyka (KRI) wywodzi się z zarządzania ryzykiem instytucji finansowych. Niniejsza monografia zawiera dopracowaną merytorycznie i analitycznie autorską propozycję wykorzystania tych miar w przedsiębiorstwach niefinansowych. W płaszczyźnie teoretycznej poruszono problemy: • roli i znaczenia KRI w zarządzaniu ryzykiem, • ogólnych ram identyfikacji KRI i zasad tworzenia systemu KRI w przedsiębiorstwie, • właściwej budowy i interpretacji KRI, • możliwości i kierunków budowy systemu KRI dla wsparcia zarządzania ryzykiem płynności finansowej w przedsiębiorstwie. Monografia adresowana jest zarówno do przedstawicieli środowiska nauki, jak i praktyki. W sferze naukowej zakres problemowy monografii może stanowić inspirację do badań prowadzonych w obszarze finansów przedsiębiorstwa, analizy finansowej i zarządzania ryzykiem. Zaproponowany system kluczowych wskaźników ryzyka płynności ma natomiast walor aplikacyjny i może stanowić wsparcie decyzji menadżerskich w obszarze zarządzania płynnością finansową. Jest to bowiem zestaw narzędzi, który można zaadaptować do istniejących w przedsiębiorstwie systemów informatycznych, wspomagających zarządzanie zapasami, należnościami, gotówką i zobowiązaniami bieżącymi. Publikacja spotka się również z zainteresowaniem tych studentów, którzy pragną pogłębić wiedzę i kompetencje w sferze decyzji operacyjnych przedsiębiorstwa.
ISBN: 978-83-7556-707-6, 9788375567076
Wydawnictwo: CeDeWu
Stron: 160

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka KRI - Kluczowe wskaźniki ryzyka w zarządzaniu płynnością finansową przedsiębiorstwa aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Co czytać po książce “KRI - Kluczowe wskaźniki ryzyka w zarządzaniu płynnością finansową przedsiębiorstwa”- Monika Wieczorek-Kosmala

Książka Sytuacja finansowa śląskich przedsiębiorstw w dobie kryzysu
Sytuacja finansowa śląskich... Joanna Błach, Maria Gorczyńska, Monika Wieczorek-Kosmala
Książka stanowi kontynuację rozważań zawartych w pozycji "Od...
Książka Kapitał ryzyka w przedsiębiorstwie
Kapitał ryzyka w przedsiębi... Monika Wieczorek-Kosmala
Zintegrowane podejście do zarządzania ryzykiem w przedsiębio...

Cytaty z książki

O nie! Książka KRI - Kluczowe wskaźniki ryzyka w zarządzaniu płynnością finansową przedsiębiorstwa. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe