Królowa Saby

Ewa Kassala
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Królowa Saby
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Potężna władczyni starożytnej Saby od wieków działa na naszą wyobraźnię. Kim była? Co łączyło ją z Salomonem, uważanym za najmądrzejszego władcę starożytnego świata? Czy była współautorką Pieśni nad Pieśniami? Kto był ojcem jej jedynego syna? Kto wykradł z Jerozolimy Arkę Przymierza? Miłość trwalsza niż czas, legendarna świątynia Salomona, kapłanki bogini, magiczne rytuały, wojny, spiski, niezmierzone bogactwo, sunące przez pustynię karawany, mirra i kadzidło, walczący ze sobą potężni bogowie i ich wyznawcy, w świecie, który znamy ze Starego Testamentu. Wreszcie… przepowiednie królowej Saby – ile z nich już się spełniło i skąd królowa wiedziała, co czeka nas w przyszłości?  
Data wydania: 2019-07-23
ISBN: 978-83-7835-728-5, 9788378357285
Wydawnictwo: Videograf
Stron: 512
dodana przez: Mirko

Autor

Ewa Kassala Ewa Kassala
Urodzona 19 listopada 1965 roku w Polsce
Ewa Kassala – autorka m.in. Portretu kobiety wieku zatracenia, Poradnika nowoczesnej czarownicy, Mandragory i wielu publikacji dotyczących autoprezentacji, wystąpień publicznych i kreowania wizerunku. Ma męża i syna. Prowadzi filię międzynarodowej o...

Pozostałe książki:

Maria Magdalena Nowoczesna Czarodziejka. Twój sukces Semiramida Hatszepsut Boska Nefretete
Wszystkie książki Ewa Kassala

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Królowa Saby

15.01.2022

,,Kocham myślami tego, którego nie znam, który panuje daleko stąd. Jego historia i to co o nim wiem, jest takim pragnieniem dla mojego serca, jak woda dla spragnionego’’. ,,Połóż mnie jak pieczęć na twoim sercu, jak pieczęć na twoim ramieniu, bo jak śmierć potężna jest miłość, a zazdrość jej nieprzejednana jak Szeol, żar jej to żar ognia, pło... Recenzja książki Królowa Saby

@deni.wybr@deni.wybr × 1

Moja opinia o książce

Opinie

@Mirka
2020-01-01
10 /10
Przeczytane Polecam

Książka „Królowa Saby“ zabrała mnie w czasy świetności Jerozolimy i królestwa Saby, odsłaniając realia minionych wieków, kiedy ścierały się ze sobą dwa światy: rodzącej się wiary w jednego Boga, którego reprezentantem jest król Salomon i prorok Natan oraz świat dawnych wierzeń, bogów i bogiń w osobie królowej Saby i Wielkiej Kapłanki. 

Pani Ewa Kossala umiejętnie połączyła w niej warstwę historyczną z tym, co podpowiedziała jej wyobraźnia. Bazując na swoich poszukiwaniach, stworzyła wciągającą opowieść o miłości, która istniała, mimo dzielącej kochanków odległości, zajmowanej pozycji i etykiety dworskiej. Zbudowała realne postaci, które emanują swoją niezwykłą siłą, urokiem i charakterem. Dotyczy to nie tylko głównych postaci tej książki ale też osób drugoplanowych, które tworzą galerię barwnych osobowości. Nie wszyscy są przyjaźnie nastawieni do królowej Makedy, próbując jej zaszkodzić i zniweczyć jej plany snując intrygi. To nadaje całości dramatyzmu powodując dreszczyk emocji.
Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2019/12/539-krolowa-saby.html

| link |
@deni.wybr
2022-01-15
10 /10
Przeczytane
GA
2020-08-19
4 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Królowa Saby. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl