Czas Bogini

Ewa Kassala
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 12 ocen kanapowiczów
Czas Bogini
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 12 ocen kanapowiczów

Opis

Oto świat strażniczek Bogini, wiedźm, widzących, wiary w Nyję, Makoszę, Świętowita, Welesa, Peruna i wielu innych, dziś zapomnianych bogów i bogiń.
Kraina świętych gajów, kącin i chramów, czarów i magii.
Porywająca opowieść o Słowianach przed przyjęciem chrześcijaństwa.

Początki państwa polskiego to czas niepokojów i napięć, to przesiąknięta krwią ziemia, powszechna przemoc i bezprawie, gwałty, niewolnictwo i handel ludźmi.

Z kart powieści wyłania się postać Mieszka I, władcy potężnego, choć pełnego sprzeczności, rozdartego pomiędzy pogaństwem a chrześcijaństwem, chęcią niesienia pokoju i koniecznością prowadzenia wojen, mężczyzny targanego namiętnościami, uwikłanego w sieć intryg i płomienny, acz burzliwy romans.

Czy najpotężniejszy z Piastów rzeczywiście przyjął chrzest w 966 roku? I jaką cenę zapłacił za przejście ze świata pogańskiego do Europy?
Mieszko doskonale wie, że przystąpienie do chrześcijańskiego imperium jest konieczne dla rozwoju państwa, jednak jest przywiązany do pogańskich bogiń i bożków, obrzędów i rytuałów, magii i amuletów oraz… kuszących kapłanek, z których najbliższą sercu jest Ragana.
Data wydania: 2022-08-24
ISBN: 978-83-8230-382-7, 9788382303827
Wydawnictwo: Sonia Draga
Cykl: Słowiański szlak, tom 1
Kategoria: Romans historyczny
Stron: 328
dodana przez: Asamitt

Autor

Ewa Kassala Ewa Kassala
Urodzona 19 listopada 1965 roku w Polsce
Ewa Kassala – autorka m.in. Portretu kobiety wieku zatracenia, Poradnika nowoczesnej czarownicy, Mandragory i wielu publikacji dotyczących autoprezentacji, wystąpień publicznych i kreowania wizerunku. Ma męża i syna. Prowadzi filię międzynarodowej o...

Pozostałe książki:

Czas Bogini Królowa Saby Hatszepsut Boska Nefretete Semiramida Czas potęgi Maria Magdalena. Kapłanka, dama, apostołka Nowoczesna Czarodziejka. Twój sukces Żądze Kleopatry
Wszystkie książki Ewa Kassala

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czas przemian

31.10.2022

@Obrazek „Na odnalezienie siebie potrzebny jest przede wszystkim czas. Trzeba pozwolić posklejać się popękanemu sercu. Niczego nie należy przyspieszać.” W przypadku naszej przedchrześcijańskiej rzeczywistości i pierwszych wieków powstawania naszego państwa, trudno mówić o wiarygodności, gdyż nie ma dostatecznych dowodów na temat wielu wydarze... Recenzja książki Czas Bogini

@Mirka@Mirka × 6

Siła słowiańskich kobiet

24.10.2022

Przed Wami kolejny must read slavicbook. I Autorka, która włożyła w powstanie tej książki wiele serca, pasji. Pani Ewie należą się ukłony za reaserch jakiego dokonała. Ja jestem bardzo wdzięczna za to, bo dowiedziałam się bardzo wiele o woj. opolskim z czasów Mieszka. Ja właśnie takie książki historyczne chcę czytać, chcę by właśnie takie powieści... Recenzja książki Czas Bogini

Kobieca mądrość w słowiańskiej odsłonie

30.12.2023

Dosłownie przepadałam. Jestem tak zafascynowana, tak zauroczona najnowszą książką Pani Ewy Kassali, że właściwie to nie wiem od czego mam zacząć. Najprościej więc będzie od przyznania się, że lektura „Czasu Bogini” to moje pierwsze spotkanie z autorką i zastanawiam się, jakim cudem mnie, tytułującej się miłośniczką książek historycznych, mógł... Recenzja książki Czas Bogini

@gabi_feliksik@gabi_feliksik

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@beata87
2022-12-19
10 /10
Przeczytane

Genialna powieść historyczna o przełomie czasów przed i chrześcijańskich na ziemiach Słowian środkowoeuropejskich. Postacią łącząca wątki jest książę Mieszko I, od młodzieńczych lat po małżeństwo z Dobrawą i wszelkie konsekwencje wprowadzenia nowej wiary. Stara wiara nie odchodzi w zapomnienie. Jej moc jest potężna.
Niezwykle barwna, realistyczna powieść snuje prawdopodobną wersję początków Państwa Polskiego.
Z niecierpliwością czekam na dalszy ciąg opowieści i powrót do magicznego starego świata.

× 14 | link |
@Mirka
2022-10-31
7 /10
Przeczytane

"Czas bogini" to powieść, która bardziej jest świadectwem działania kobiecej energii wyrażanej poprzez postacie bogiń strzegących Świętego Ognia w Chramie na Świętej Górze. Poprze niezwykle plastyczne, rozległe i barwne opisy łatwo możemy wyobrazić sobie ówczesny świat naszych przodków. Jednocześnie pokazuje, że pomimo upływu wielu wieków, niektóre problemy są cały czas obecne, bez względu na okres, w którym żyjemy. Zdrada, miłość, seks, pożądanie, wykorzystywanie władzy do swoich celów, relacje międzyludzkie, wiara i nadzieja pokładane w boski plan.

To powieść z wciągającą fabułą z magicznym klimatem, pokazująca świat dawnych wierzeń, przywołująca starych, zapomnianych bogów i boginie, ale też nasze słowiańskie wierzenia. Fabuła podzielona została na trzy części: "Czas Siemomysła", "Czas strażniczki" i "Czas Mieszka". Nie można jej jednak traktować jako świadectwo tamtych czasów, a bardziej opowieść inspirowaną klimatem minionych wieków.

× 5 | link |
@sandra_taul
@sandra_taul
2022-10-02
9 /10

Są takie #książki, którymi #czytelnik nie potrafi się nasycić … Po przeczytaniu fragmentu, pragnie jedynie ...

× 1 | link |
@Bibliotecznie
2024-08-22
8 /10
Przeczytane

Dwa tomy z cyklu Słowiański szlak autorstwa Ewy Kassali od pewnego czasu stały na mojej półce i czekały na swoją kolej. Po lekturze pierwszego z nich pod tytułem "Czas bogini" żałuję, że leżały tak długo :-)

Już od pierwszych stron poczułam, że wkroczyłam w bardzo realistycznie opisany świat naszych przodków, pełen wiary w słowiańskich bogów i boginie, strażniczek i stróżek, które się do nich modlą, wiedźm, czarów i magii.

Powieść składa się z trzech części. Pierwsza dotyczy działań Siemomysła, który zostaje ranny, a od śmierci ratuje go wiedźma, która prosi go o zaopiekowanie się jej córką. W drugiej części na pierwszy plan wysuwa się jedyna córka Siemomysła, Mira, która kontynuuje tradycję rodu i zostaje Strażniczką Chramu na Świętej Wyspie, gdzie kobiety oddają cześć bogom. Mira zdaje sobie sprawę, że nadchodzą wielkie zmiany. Widzi w wizjach krew, która zaleje świat, a wszystko będzie związane z nową wiarą i nowym Bogiem, który powoli wkracza na tereny Słowian. Trzecia część opisuje życie Mieszka I. Tutaj obserwujemy przede wszystkim dwór księcia, jego żonę Dobrawę i dzieci, Bolka i Świętosławę, a także miłość życia księcia, wiedźmę Raganę.

Na kartach powieści spotykamy Mieszka, któremu przyszło podejmować niezwykle trudne decyzje. Nie był jedynie wojem, który łupił i zdobywał kolejne tereny, które dołączał do swoich włości, ale także władcą, który musiał pogodzić poddany mu lud wierzący w starych bogów i ro...

× 1 | link |
@werciajakubiak
2022-12-28
7 /10
Przeczytane

Opowieści o Słowianach, ich wierzeniach i historii coraz bardziej nas pochłaniają. Szukamy kolejnych opracowań i fantastyki z tymi motywami. Coraz lepiej orientujemy się w bogach, których zamiast poznawać na lekcjach historii trochę przed nami ukrywano, bo w końcu jesteśmy chrześcijanami i tego odległego wielobóstwa powinniśmy się trochę wstydzić. Co innego z bogami greckimi i rzymskimi, bo to w końcu kolebka cywilizacji i kultury.
Na szczęście coraz więcej twórców sięga do tego czasu, dając nam możliwość zagłębiania się w czasy gajów, rytuałów, czarów, amuletów, żerców, kapłanek oraz zapomnianych bogów i bogiń.
Czas Bogini zabiera nas w podróż na ziemie polskie za czasów młodości Mieszka I. Poznajemy go jako dziecko, które powoli dorasta i staje się potężnym władcą.
Jednak nie jest on jedynym bohaterem, jest jeszcze Mira, jego przyrodnia siostra, która z czasem zostaje Strażniczką Chramu najważniejszą Kapłanką Bogini.
Choć jest jeszcze Ragana, Dowódca, bracia Mieszka, inne Kapłanki, a w końcu Jordan i Dobrawa, to jednak trzon historii toczy się wokół Mieszka i Miry. Polityki i wierzeń. Szukania nowej drogi dla powstającego państwa oraz tradycji.
Czy chrześcijaństwo zapewni bezpieczeństwo mieszkańcom? Czy może pozbawi kobiety praw i wprowadzi swoisty rygor?
Czy można tak po prostu wyrzec się bogów i bogiń, którzy wielbieni byli przez pokolenia?
Spodziewałam się po książce więcej Słowian i bogów, a mniej historii i polityki, to jednak sama opow...

| link |
@Zorg
@Zorg
2024-05-04
1 /10
HA
@habrych.ewa
2024-01-01
7 /10
Przeczytane
@gabi_feliksik
@gabi_feliksik
2023-12-30
10 /10
@Ewa_3
2023-05-14
6 /10
Przeczytane
@asiazaleska
2022-12-31
8 /10
Przeczytane
@kejsikej_czyta
2022-10-02
8 /10
Przeczytane EBOOKI 2022
@Tanashiri
2022-09-16
3 /10
Przeczytane '22 E-book Legimi ✨ Rozczarowanie

Cytaty z książki

Pierwsze poranne promienie słońca oświetlały twarz kapłanki.
Klęczała pochylana z rękami ułożonymi tak, jakby obejmowała Święte Żądło. Była skupiona. cześniej przez siedem dni pościła i składała dary Bogini.
Zamieniają słowa w znaki i umieszczają je w księgach takich jak te, o tutaj.
- Obejmij moją szyją - zaproponował. - Będzie ci wygodniej - dodał, bo wydało mu się, że propozycja mogła zabrzmieć dwuznacznie, a tego nie chciał. Strażniczki ze Świętej Wyspy były wysłanniczkami Bogini. Należało traktować je z czcią i szacunkiem.
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Czas potęgi
Czas potęgi
Ewa Kassala
6.8/10
Władza, miłość, wojna i potężna kobieca magia w okresie wielkiego przełomu. Powrót do Polski pier...
© 2007 - 2025 nakanapie.pl