Kruschowie. Historia rodu, wspomnienia

Maria Eliza Steinhagen
Kruschowie. Historia rodu, wspomnienia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Polonizacja i wrastanie w krajobraz Królestwa Polskiego przybyszów z Niemiec, takich jak moi pradziadkowie, jest zjawiskiem fascynującym. Ludzie ci, zaczynając od niewielkiego kapitału, stworzyli wielkie fabryki i dawali pracę tysiącom osób. Oczywiste jest, że trafili na sprzyjającą koniunkturę, ale umieli ją, dzięki mądrości i pracowitości, znakomicie wykorzystać. Gwałtowne przemiany historyczno-polityczne w XIX - XX wieku spowodowały znaczne zniekształcenie opinii o roli tych ludzi i negowanie tego, co w ich działaniach było najbardziej wartościowe. Kruschowie, o których jest ta książka, nie przystają do obrazu przemysłowców, jaki stworzył Reymont w "Ziemi obiecanej".
Data wydania: 2003
ISBN: 83-89409-12-7, 8389409127
Wydawnictwo: Literatura
Kategoria: Historia
Stron: 188

Autor

Maria Eliza Steinhagen Maria Eliza Steinhagen Maria Eliza Steinhagen urodziła się w Pabianicach. Mieszkała w naszym mieście kilka lat przed- i powojennych. Teraz mieszka w Warszawie. Z wykształcenia jest geologiem, przez całe zawodowe życie pracowała jako chemik. Kiedy przeszła na emeryturę, za...

Pozostałe książki:

Azyl nad Porońcem Steinhagenowie. Historia ze smakiem Cielętniki
Wszystkie książki Maria Eliza Steinhagen

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Kruschowie. Historia rodu, wspomnienia aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Kruschowie. Historia rodu, wspomnienia. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe