Ksiądz Rafał. Niespokojne czasy

Maciej Grabski
8.9 /10
Ocena 8.9 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów
Książka Ksiądz Rafał. Niespokojne czasy
Książka Ksiądz Rafał. Niespokojne czasy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.9 /10
Ocena 8.9 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów

Opis

Kontynuacja przygód księdza Rafała Nowiny, nieszablonowego proboszcza wplątanego w walkę o sukcesję po zmarłym biskupie Jakubie. Staje się on powiernikiem sporej sumy pieniędzy, którą biskup zostawił gródeckiej parafii. Rafał nie byłby jednak sobą, gdyby nie wymyślił oryginalnego sposobu przechowywania tych pieniędzy i zarządzania nimi. Budzi to w Gródku - i nie tylko - sporą sensację. We wsi buzują emocje związane zarówno z wybuchem "Solidarności", jak i z życiem osobistym mieszkańców. Ujawniają się skrywane związki i sekrety, na scenę wkracza tajemnicza matka Marianowej, lokalna uzdrowicielka. W obliczu nadchodzących niespokojnych czasów siostra Rafała, lekarka Maja, usiłuje uchronić przed służbą wojskową młodzieńców z wioski, co owocuje dramatycznym zwrotem akcji. Proboszcz nadal dokonuje niezwykłych rzeczy wśród swoich parafian, wpływając na przemianę ich poglądów i podejścia do życia, nie potrafi sobie jednak ułożyć relacji z własną rodziną. A wszystko to dzieje się w obliczu nadchodzącego stanu wojennego.
Data wydania: 2011-02-21
ISBN: 978-83-240-1505-4, 9788324015054
Wydawnictwo: Znak
Stron: 320

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Ksiądz Rafał. Niespokojne czasy" - Maciej Grabski

Wracamy do Gródka. I to wracamy w wielkim stylu. Druga część przygód księdza Rafała nie rozczarowała, a wręcz w dalszym ciągu zachwyca. Dzieje się znacznie więcej i to nie tylko w skali lokalnej (śmierć biskupa, wybór nowego, wielkie zmiany, nowe układy, stare zwady) ale i krajowej ( wybór papieża P... czytaj dalej »

MI
@miedzystronami

"Ksiądz Rafał. Niespokojne czasy"

„Książka dla fanów Ojca Mateusza!” – głosi okładka. Do telewizora jakoś zawsze mi daleko, więc fanką Ojca Mateusza nie jestem. Ale stało się – książkę wygrałam (a co za radość wtedy była!), trzeba przeczytać. Miałam duże oczekiwania związane z tą powieścią, ale i duże obawy. Spodziewałam się opisa... czytaj dalej »

KI
@Kingaa

Wspaniała opowieść

Książka „Ksiądz Rafał. Niespokojne czasy” zaczyna się krótko po momencie zakończenia książki „Ksiądz Rafał”. Na Piotrowym tronie zasiadł Jan Paweł II. Biskup Jakub w swym testamencie zadecydował, że chce być pochowany w Gródku. Z tego powodu zaczynają bywać na plebanii różni posłańcy z ofertami, pro... czytaj dalej »

@enga @enga

Moja opinia o książce

Opinie
DM
@dm1994
2011-03-31
Kontynuacja przygód księdza Rafała Nowiny, nieszablonowego proboszcza wplątanego w walkę o sukcesję po zmarłym biskupie Jakubie. Staje się on powiernikiem sporej sumy pieniędzy, którą biskup zostawił gródeckiej parafii. Rafał nie byłby jednak sobą, gdyby nie wymyślił oryginalnego sposobu przechowywania tych pieniędzy i zarządzania nimi. Budzi to w Gródku - i nie tylko - sporą sensację. We wsi buzują emocje związane zarówno z wybuchem „Solidarności”, jak i z życiem osobistym mieszkańców. Ujawniają się skrywane związki i sekrety, na scenę wkracza tajemnicza matka Marianowej, lokalna uzdrowicielka. W obliczu nadchodzących niespokojnych czasów siostra Rafała, lekarka Maja, usiłuje uchronić przed...
{} | link |
@Bujaczek
@Bujaczek
2011-03-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
Cóż mogę powiedzieć o książce? Początkowo czytanie mi szło opornie. Ale na szczęście to trwało przez początkowe kilkadziesiąt stron. Powoli zaczęłam wczuwać się w świat Gródka oraz ich mieszkańców. Zaczęłam wszystko przeżywać z nimi – śmiałam się, płakałam, denerwowałam i bałam. Spodobała mi się tu postać Pani Hajacynty. Była taka inna. No kobieta „sami swoi” mimo dziwnych zachowań i odmiennych poglądów. Serce moje też zdobył tytułowy ksiądz Rafał. Przypomina mi księdza, który był w mojej parafii. Ciepły, serdeczny, zawsze gotowy wysłuchać i pomóc. Nie oceniał tylko sprawiał, że sami wiedzieliśmy, że źle postępujemy. Dodam tylko, że pierw warto przeczytać pierwszą część „Ksiądz Rafał” żeby o...
{} | link |
@Artemizja
@Artemizja
2012-03-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
Dobrze, że ta druga część jest troszeczkę dłuższa, bo na dłużej można zostać w Gródku, wśród niezwykłych ludzi. Czego się spodziewać po drugiej części? Będzie można poznać Francuza lubiącego ruskie pierogi, Janka Muzykanta kradnącego klucze i odbyć daleką podróż za granicę. książka był dla fanów ojca Mateusza. Morderstw i morderców tu się nie uświadczy! (to tylko taki "chłyt marketingowy", jak mniemam).
{} | link |
JP
@jolunia559
2011-06-07
Przeczytane
Drugi tom o przygodach Rafała Nowiny,proboszcza w Gródku,małej miejscowości.Stan wojenny nadchodzi wielkimi krokami.W kościele tak jak w polityce trwają wewnętrzne walki o władzę.Jednak ksiądz Rafał mimo swoich kłopotów z władzami kościelnymi i kłopotami rodzinnymi jest kimś,na kogo mieszkańcy zawsze mogą liczyć.Uczciwy,życzliwy proboszcz podbija serca wszystkich mieszkańców Gródka-i nie tylko ich.
{} | link |
@Vemona
2019-11-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane Pożyczone od kogoś / wypożyczone Proza polska 2017
Tu już wiedziałam, czego się spodziewać, było zdecydowanie bardziej przewidywalnie, stąd i ocena nieco niższa. Poza tym - końcówka mi trąciła stereotypem, dobrzy księża i źli SB-cy - mało odkrywcze
{} | link |
KI
@Kingaa
2012-08-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@jusjar
@jusjar
2011-09-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@anciaa
@anciaa
2011-08-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@Kasia1382
@Kasia1382
2011-06-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@natkawes
@natkawes
2011-04-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@enga
@enga
2011-03-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane Własne Recenzyjne

Co czytać po książce “Ksiądz Rafał. Niespokojne czasy”- Maciej Grabski

Książka Ksiądz Rafał
Ksiądz Rafał Maciej Grabski, Maciej Władysław Grabski
{}9.2/10
Ksiądz Rafał przywraca wiarę. W dobrych ludzi, w nas samych ...
Książka Jak oddech
Jak oddech Małgorzata Warda
{}8.4/10
Jasmin i Staszek obiecali sobie jeszcze w dzieciństwie, że k...
Książka Ojciec
Ojciec Karol Arentowicz
{}9.4/10
"Ojciec” jest drugą książką autora napisaną pod pseudonimem ...
Książka Dziewięć wcieleń kota Deweya
Dziewięć wcieleń kota Deweya Vicki Myron, Bret Witter ...
{}7.8/10
Poznaj dalsze losy niezwykłego kota Deweya! Magiczna hi...
Książka Utalentowana
Utalentowana Nikita Lalwani
{}8.5/10
W matni liczb, obyczajów i rodziny O książce Przejmująca his...

Cytaty z książki

O nie! Książka Ksiądz Rafał. Niespokojne czasy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}