Księga kryminalna miasta Krakowa z lat 1554-1625

Wacław Uruszczak, Maciej Mikuła, Anna Karabowicz
Książka Księga kryminalna miasta Krakowa z lat 1554-1625
Książka Księga kryminalna miasta Krakowa z lat 1554-1625
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Nawiązując do dorobku swoich poprzedników, historycy prawa skupieni w Katedrze Historii Prawa Polskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego, w zamiarze uczczenia 180. rocznicy jej powstania, postanowili powołać do życia wydawnictwo źródeł z historii dawnego prawa polskiego. Krakowska księga złoczyńców to przede wszystkim źródło pierwszorzędnego znaczenia dla badań nad historią sądownictwa i prawa. (...) Poza wszystkim innym jest ona świadectwem przeszłości samego Krakowa. W XVI wieku był on największym miastem Polski. W czasach Jagiellonów stanowił jedną z czołowych stolic środkowej Europy.  
Data wydania: 2013
ISBN: 978-83-233-3462-0, 9788323334620
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Seria: Fontes Iuris Polonici
Kategoria: Historia
Stron: 614
dodana przez: katapika

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Księga kryminalna miasta Krakowa z lat 1554-1625? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Księga kryminalna miasta Krakowa z lat 1554-1625. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}