Kształtowanie regionalnych systemów innowacji

Natalia Irena Gust-Bardon, Piotr Niedzielski
Kształtowanie regionalnych systemów innowacji
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Rola sektora publicznego w gospodarce jest przedmiotem sporów już od czasów ekonomii klasycznej, kiedy to jej przedstawiciele krytycznie odnieśli się do merkantylistycznego interwencjonizmu państwowego. Według merkantylistów kontrolowanie gospodarki za pomocą odpowiednich regulacji prawnych miało przyspieszyć pomnażanie bogactwa narodu. Odejście w XVIII w. od protekcjonizmu państwowego przez ekonomistów klasycznych podyktowane było nowym wzorcem porządku społecznego opartym na szeroko rozumianej wolności. Idea kierowania się własnym interesem oparta na wolności gospodarczej, racjonalnych decyzjach oraz dążeniu do maksymalizacji korzyści miała skutkować uruchomieniem "niewidzialnej ręki rynku", czyli mechanizmu rynkowego zapewniającego najlepszą alokację zasobów. Rola państwa sprowadzała się do ochrony prywatnej własności, wolności osobistej oraz swobody działalności gospodarczej. Ze wstępu
Data wydania: 2016
ISBN: 978-83-7972-053-8, 9788379720538
Wydawnictwo: Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego
Stron: 283

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Kształtowanie regionalnych systemów innowacji nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Kształtowanie regionalnych systemów innowacji. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl