Kształtowanie tożsamości etnicznej dzieci imigrantów szwedzkich w USA według Augustana Book Concern (1889-1962)

Agnieszka Stasiewicz-Bieńkowska
Kształtowanie tożsamości etnicznej dzieci imigrantów szwedzkich w USA według Augustana Book Concern (1889-1962)
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Problematyka szeroko rozumianych migracji ludności i tożsamości migrantów należy współcześnie do najbardziej interesujących obszarów badawczych. Niniejsza książka stanowi oryginalną, interdyscyplinarną analizę strategii kształtowania etniczności dzieci imigrantów na przykładzie grupy szwedzko-amerykańskiej. Autorka podjęła temat niebagatelny i dotąd niezbadany, uwzględniając w swoim studium zagadnienia historyczne, prawne, praso- i literaturoznawcze, narodowościowe i mniejszościowe. Książka wypełnia istotną lukę w badaniach nad szwedzką grupą w USA, przede wszystkim jednakże wpisuje się w główny nurt dyskusji nad istotą etniczności. To nie tylko zajmująca lektura, ale także znakomity materiał do analiz dla służb dyplomatycznych i konsularnych oraz dla kreatorów polityki wewnętrznej – narodowościowej, wielokulturowej, etnicznej. Prof. dr hab. Henryk Chałupczak  
Data wydania: 2011
ISBN: 978-83-233-3265-7, 9788323332657
Wydawnictwo: Uniwersytetu Jagiellońskiego
Seria: Prace Amerykanistyczne
Stron: 244
dodana przez: bookkeeper

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Kształtowanie tożsamości etnicznej dzieci imigrantów szwedzkich w USA według Augustana Book Concern (1889-1962) nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Kształtowanie tożsamości etnicznej dzieci imigrantów szwedzkich w USA według Augustana Book Concern (1889-1962). czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl