Recenzje książki "Kto zabił Inmaculadę de Silva?"

Dodaj swoją recenzję

No kto?

5.08.2011

Ostatnio udało mnie się zaobserwować u wielu czytelników ogromny popyt na literaturę w języku hiszpańskim i portugalskim. W tej dziedzinie jestem nowicjuszem. Rzadko kiedy czytam o latynoskich krajach, bo zupełnie mnie do nich nie ciągnie. Nie podoba mi się ani tamtejsza kultura, ani język. Postanowiłam dać jednak szanse tamtejszej prozie. Na pierw... {} Recenzja książki Kto zabił Inmaculadę de Silva?

Kto zabił Inmaculadę de Silva

23.05.2011

Nie byłoby mnie tutaj, gdyby nie brawurowa recenzja, którą jakiś czas temu przeczytałam na blogu Klaudyny. To właśnie dzięki niej, postanowiłam zapoznać się z twórczością autorki, która 21 czerwca 1974 podjęła ostateczną decyzję na temat swojej pisarskiej kariery. Marina Mayoral ukończyła wydział filologi romańskiej na Universidad Complutense w Ma... {} Recenzja książki Kto zabił Inmaculadę de Silva?

Historia Inmaculady i Etel

8.05.2011

Historia kraju, historia rodziny i historia pojedynczych ludzi wiążą się nierozerwalnie, ci ostatni są wszak członkami tych drugich i jednocześnie obywatelami tego pierwszego. Gdy jest pokój nie odczuwamy tego związku dotkliwie, ale gdy niepokoje zaczynają toczyć dane państwo to właśnie człowiek jest i ich początkiem, jak i uczestnikiem i ofiarą. P... {} Recenzja książki Kto zabił Inmaculadę de Silva?

…dziś ja Tobie, jutro Ty mnie…

4.05.2011
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„Kto zabił Inmaculadę de Silva?” Marina Mayoral wyd. Muza rok: 2011 str. 165 Ocena: 4/6 Do książki tej podchodziłam z pewną dozą nieśmiałości i niepewności. Dlaczego? Przede wszystkim z powodu opowiadanej w niej historii. Prawdziwej historii. Innym powodem były liczne recenzje tej książki, które pojawiły się w sieci ostatnimi czasy. Jedne lepsze, ... {} Recenzja książki Kto zabił Inmaculadę de Silva?

Miłość, tajemnica, walka o wolność i historia Hiszpanii

14.04.2011
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Marina Mayoral jest wykładowcą literatury na Universidad Complutense w Madrycie. Naprawdę nazywa się Etelvina de Silva. To ona jest bohaterką, narratorką i autorką powieści „Kto zabił Inmaculadę de Silva?”. Tytułowa Inmaculada była ciotką Etel, piękną odważną dziewczyną, z niesamowitymi umiejętnościami strzeleckimi. Ada, bo tak rodzina zwracała się... {} Recenzja książki Kto zabił Inmaculadę de Silva?

{}