Kto zabił Inmaculadę de Silva?

Marina Mayoral
9.2 /10
Ocena 9.2 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Kto zabił Inmaculadę de Silva?
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9.2 /10
Ocena 9.2 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Marina Mayoral opowiadając o rodzinie de Silva opowiada też o własnych losach.
Ósma powieść hiszpańskiej pisarki, znanej polskiemu czytelnikowi z Jedno drzewo, jedno pożegnanie, Jedyna wolność, Prawie doskonała, Smutny to oręż, co nie broni się słowem..., Utajona harmonia, W cieniu magnolii, Życie oddać i duszę.

Etel skończyła siedemnaście lat, chce zostać pisarką. Niedługo wyjedzie z Galisji do Nowego Jorku. Ostatnie wakacje spędza u ciotecznych babek, gdzie słucha opowieści o zagadkowym zabójstwie i samobójstwie, które popełniła jej daleka krewna. Postanawia wyjaśnić tajemniczą śmierć Inmaculady de Silva i Antona de Canote. Ona - młoda prześliczna dziewczyna z wyższych sfer i on - partyzant, przez ludzi z miasteczka uważany za bohatera galisyjskiej wojny domowej, który był niczym Robin Hood, i wróg polityczny panującego wówczas reżimu, zginęli w niejasnych okolicznościach na patio w rodzinnej posiadłości rodziny Silva.
Juancho, chłopak, w którym Etel jest zakochana, pomaga jej odkrywać miłość Antona i Inmaculady i rozwiązać zagadkę ich śmierci. Co naprawdę zdarzyło się na patio w La Brani? Odpowiedź należy do czytelników, dlatego, że Literatura, tak jak i Miłość, pełna jest niedopowiedzeń.
Data wydania: 2011
ISBN: 978-83-7495-964-3, 9788374959643
Wydawnictwo: Muza
Stron: 168
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Historia Inmaculady i Etel

8.05.2011

Historia kraju, historia rodziny i historia pojedynczych ludzi wiążą się nierozerwalnie, ci ostatni są wszak członkami tych drugich i jednocześnie obywatelami tego pierwszego. Gdy jest pokój nie odczuwamy tego związku dotkliwie, ale gdy niepokoje zaczynają toczyć dane państwo to właśnie człowiek jest i ich początkiem, jak i uczestnikiem i ofiarą. P... {} Recenzja książki Kto zabił Inmaculadę de Silva?

@Kasia9@Kasia9 {}

No kto?

5.08.2011

Ostatnio udało mnie się zaobserwować u wielu czytelników ogromny popyt na literaturę w języku hiszpańskim i portugalskim. W tej dziedzinie jestem nowicjuszem. Rzadko kiedy czytam o latynoskich krajach, bo zupełnie mnie do nich nie ciągnie. Nie podoba mi się ani tamtejsza kultura, ani język. Postanowiłam dać jednak szanse tamtejszej prozie. Na pierw... {} Recenzja książki Kto zabił Inmaculadę de Silva?

@Floss@Floss {}

Miłość, tajemnica, walka o wolność i historia Hiszpanii

14.04.2011
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Marina Mayoral jest wykładowcą literatury na Universidad Complutense w Madrycie. Naprawdę nazywa się Etelvina de Silva. To ona jest bohaterką, narratorką i autorką powieści „Kto zabił Inmaculadę de Silva?”. Tytułowa Inmaculada była ciotką Etel, piękną odważną dziewczyną, z niesamowitymi umiejętnościami strzeleckimi. Ada, bo tak rodzina zwracała się... {} Recenzja książki Kto zabił Inmaculadę de Silva?

Kto zabił Inmaculadę de Silva

23.05.2011

Nie byłoby mnie tutaj, gdyby nie brawurowa recenzja, którą jakiś czas temu przeczytałam na blogu Klaudyny. To właśnie dzięki niej, postanowiłam zapoznać się z twórczością autorki, która 21 czerwca 1974 podjęła ostateczną decyzję na temat swojej pisarskiej kariery. Marina Mayoral ukończyła wydział filologi romańskiej na Universidad Complutense w Ma... {} Recenzja książki Kto zabił Inmaculadę de Silva?

Moja opinia o książce

Opinie

@closer
2012-08-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane Posiadane

przeczytałam wszystkie recenzje dotyczące tej książki tutaj umieszczone i jestem w szoku. jak to możliwe, że aż tyle osób z powodu jednego zdania umieszczonego w epilogu uważa, że to książka autobiograficzna, a autorka nie nazywa się Marina Mayoral tylko Etelvina de Silva? tak mnie to zaintrygowało, że może to ja coś przegapiłam, więc zaczęłam szukać informacji na ten temat. nawet na oficjalnej stronie autorki nie ma informacji jakoby Marina Mayoral to był tylko pseudonim artystyczny. ponadto natrafiłam na wywiad z autorką, gdzie sama przyznaje, że ewentualnie punkt wyjścia to prawdziwe zdarzenie, a reszta to czysta fikcja. nie wiem, może nie założyłam mylnie, że to książka autobiograficzna dlatego, że wcześniej czytałam inne książki autorki. i byłam zachwycona, znając wcześniejszą twórczość, że pani Mayoral posuwa się do utożsamienia swojej bohaterki z własną osobą. ale robi to tylko na niby. więc dlaczego od razu nadinterpretujecie...

{} | link |
@Lena173
2011-05-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
@Kasia9
2011-05-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
@Agnesscorpio
2011-04-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@Sil
2011-05-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Chcę przeczytać

Cytaty z książki

O nie! Książka Kto zabił Inmaculadę de Silva?. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe