Kto zabił Jezusa : korzenie antysemityzmu w ewangelicznych relacjach o śmierci Jezusa

John Dominic Crossan
Kto zabił Jezusa : korzenie antysemityzmu w ewangelicznych relacjach o śmierci Jezusa
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

W tej najbardziej kontrowersyjnej ze swoich kiążek John Dominic Crossan dowodzi, że traktowanie ewangelii jako relacji o wydarzeniach historycznych jest nie tylko nie słuszne, lecz także groźne. Opierając się na wynikach badań w zakresie biblistyki, antropologii, socjologii i historii starożytnej wykazuje, że to nie Żydzi, ale władze rzymskie osądziły i ukrzyżowały Jezusa jako burzyciela istniejącego porządku. Crossan nie unika również takich kluczowych problemów teologicznych, jak pytania: Czy Jezus umarł za nasze grzechy? Przede wszystkim jednak dociekania autora dowodzą, że wiara, iż to Żydzi zabili Jezusa, jest wczesnochrześcijańskim mitem, który należy wykorzenić z autentycznej wiary chrzecijańskiej.
Data wydania: 1998
ISBN: 978-83-05-12981-7, 9788305129817
Wydawnictwo: KSIĄŻKA I WIEDZA

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Kto zabił Jezusa : korzenie antysemityzmu w ewangelicznych relacjach o śmierci Jezusa nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Kto zabił Jezusa : korzenie antysemityzmu w ewangelicznych relacjach o śmierci Jezusa. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl