Kurczak ze śliwkami

Marjane Satrapi
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Kurczak ze śliwkami
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

?Kurczak ze śliwkami? to kameralna opowieść autorstwa Marjane Satrapi - jednej z najbardziej znanych obecnie autorek współczesnego komiksu. Twórczyni słynnego i cenionego ?Persepolis? - autobiograficznej opowieści o dzieciństwie spędzonym w Iranie w burzliwych czasach rewolucji islamskiej.
W ?Kurczaku ze śliwkami? znów powracamy do podobnej, osobistej tematyki, znanej z wcześniejszego komiksu. Satrapi nie bez dystansu i humoru przywołuje tutaj prywatną historię rodzinną opowiadając ją w sposób niewymuszony i lekki. Wprowadza czytelnika w złożoną opowieść, w której doświadczenie prywatnego, jednostkowego życia łączy się z baśniową fantazją. Podejmując trudny temat związku pomiędzy sztuką i życiem, Satrapi stara się odpowiedzieć na pytanie: co nadaje życiu głębszą wartość? Ukazuje przy tym w pełni swój niezwykły talent narracyjny, pokazując, że czasami nieważne jak wielki jest temat, który się porusza, ale jak się to robi. ?Kurczak ze śliwkami? zdobył w 2004 r. Grand Prix na festiwalu komiksu w Angouleme.
Nasser Ali- wybitny muzyk, mistrz gry na tarze, w wyniku drobnej, domowej sprzeczki traci swój ukochany instrument. Incydent ten, wydawałoby się z początku, że drobny i nie mający specjalnego znaczenia, urasta do rangi poważnego problemu, gdy okazuje się, że żaden inny, choćby nawet najlepszy tar, nie potrafi zastąpić tego jedynego...
Marjane Satrapi urodziła się w 1969 roku w Iranie, gdzie uczęszczała do francuskiej szkoły. W roku 1983 rodzice wysłali ją do Austrii, skąd przeprowadziła się do Francji. Spotkanie z Davidem B. odmieniło jej życie i zrodziło zainteresowanie komiksem. Zadebiutowała w 2000 roku pierwszym tomem serii ?Persepolis?, który został ciepło przyjęty zarówno przez krytykę, jak i czytelników.
Data wydania: 2006
ISBN: 978-83-924426-0-8, 9788392442608
Wydawnictwo: Post
Seria: Mistrzowie Komiksu
Stron: 88
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Marjane Satrapi Marjane Satrapi
Urodzona 22 listopada 1969 roku w Iranie (Reszt)
Marjane Satrapi urodziła się w 1969 r. w Iranie. Mieszkała i dorastała w Teheranie, gdzie uczęszczała do Lycee Francais. W związku z coraz trudniejszą sytuacją w rodzinnym kraju opuściła go i wyjechała do Wiednia. Studiowała ilustracje w Strasbourgu....

Pozostałe książki:

Wyszywanki PERSEPOLIS Persepolis tom 1. Historia dzieciństwa Persepolis 2 Historia powrotu
Wszystkie książki Marjane Satrapi

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Kurczak ze śliwkami aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@polokokta
2019-11-18
7 /10
Komiks
@Annette_Cinnamon
2013-01-03
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Kurczak ze śliwkami. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl