Kursk. Zanurzenie w śmierć

Bettina Sengling
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Kursk. Zanurzenie w śmierć
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

W sierpniu 2000 roku podczas wielkich manewrów Floty Północnej na Morzu Barentsa zatonął rosyjski okręt podwodny Kursk. Co było przyczyną potężnej eksplozji, która spowodowała zatonięcie najnowocześniejszego okrętu rosyjskiej floty wraz ze 118 osobami załogi? Próbując za wszelką cenę ukryć prawdę, Moskwa odrzuca złożoną przez Zachód propozycję pomocy. Niemieccy dziennikarze Bettina Sengling i Johannes Voswinkel, którzy w 2001 roku pracowali jako moskiewscy korespondenci tygodnika Stern, przedstawiają historię okrętu, zbrodnicze wręcz działania rosyjskiego sztabu kryzysowego oraz tragiczne losy rodzin poległych marynarzy. Opisują tragedię, na którą składają się bohaterstwo ludzi i narodowa megalomania.
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-7183-454-7, 9788371834547
Wydawnictwo: Videograf

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Kursk. Zanurzenie w śmierć aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Jjolka
2013-10-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Katastrofa, o której mówił cały świat. Cierpienie uwięzionych marynarzy. Nadzieja rodzin. I brak winnych tragedii. "Kursk. Zanurzenie w śmierć" jest naprawdę dobrą, rzetelną i wciągająca opowieścią . Służba w marynarce wojennej choć pełna wyrzeczeń przyciąga młodych ludzi. A w Rosji, na północy gorzej z zatrudnieniem. Marynarka jest często tylko jedyna perspektywa dla tamtejszych mężczyzn. Służba choć męcząca silnie solidaryzuje marynarzy. Żołd bywa niewypłacany, statki miewają ubytki w wyposażeniu, kontroli. Państwo ma ważniejsze wydatki. A gdy dochodzi do tragedii niwelują ją. Dezinformują. Media na całym świecie szaleją, zagranica chce pomóc, rodziny marynarzy się modlą. czas mija, trzeba działać! Rosja nie robi prawie nic. I jest to najtrudniejsze w całym tym tragizmie. Ostatecznie nikt w wojsku, w państwie nie poczuwa się do odpowiedzialności, za możliwość uratowania choćby kilku żyć, z liczącej 118 osób, załogi. Rodziny ofiar pozostawione same sobie mogą liczyć na niewielką rekompensatę i zapomogę na opłacenie pogrzebu swych bliskich. Nie skarzą się. Trzeba milczeć. Pogodzić się z tragedią.

{} | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Kursk. Zanurzenie w śmierć. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl