Laleczka i diabły

Alina Miedziak
3 /10
Ocena 3 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Laleczka i diabły
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
3 /10
Ocena 3 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Gdy najtrudniejszą miłością okazuje się miłość do samej siebie.

Chłodny, deszczowy wieczór. Hiacynta wraca od kochanka – jedynej osoby, przy której przypomina sobie znaczenie słowa „szczęście”. Czekając na autobus, pozwala myślom swobodnie płynąć. Teraźniejszość miesza się z przeszłością, a kolejne chwile przynoszą bolesne refleksje na temat jej dotychczasowych relacji z ludźmi.
Szczególnie dużo uwagi poświęca Wiktorii, swojej przyjaciółce, a jednocześnie rywalce, z którą łączy ją wyjątkowa więź pełna ukrytych napięć, pretensji i bólu. Co by było, gdyby istniał sposób, by ukarać ją za wszystkie złe słowa i popełnione błędy? W głowie Hiacynty pojawiają się coraz śmielsze fantazje o śmierci przyjaciółki… Czy odważy się je zrealizować?
Data wydania: 2022-02-11
ISBN: 978-83-8219-663-4, 9788382196634
Wydawnictwo: Novae Res
Stron: 406
dodana przez: landrynkowa

Autor

Alina Miedziak
Urodzona w 1965 roku w Polsce (Sieradz)
Absolwentka polonistyki Uniwersytetu Łódzkiego. Mama dwóch dorosłych synów, pracuje w firmie zarządzającej nieruchomościami. Interesuję się literaturą piękną, wolne chwile poświęca na przygotowanie domowych wypieków, a także na wycieczki rowerowe.

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Frenemy.

10.04.2022

Hiacynta już niemal zapomniała, jaki smak ma prawdziwe szczęście. Całe życie kryła się gdzieś w cieniu swojej przyjaciółki Wiktorii, niezwykle atrakcyjnej kobiety i jeszcze lepszej manipulatorki. Ale to właśnie on, mężczyzna, z którym obecnie spotyka się Hiacynta i z którego mieszkania właśnie wyszła sprawił, że słodki smak zadowolenia rozpływa si... Recenzja książki Laleczka i diabły

Moja opinia o książce

Opinie

@jkucner618
2022-05-31
2 /10

Czasami z książkami bywa tak, że zdają się być zrozumiałe tylko i wyłącznie dla samego autora. Cóż, przez "Laleczkę i diabły" zaczęłam się zastanawiać, czy to po prostu ja nie jestem w stanie pojąć ich merytorycznego sensu, czy całość jest zbyt zawiła, by wysnuć jakikolwiek wniosek. Przyznam szczerze, że niesamowicie rozczarowałam się poniższą pozycją..

Gdy zobaczyłam tę przepiękną okładkę, nie mogłam nie ulec wrażeniu, że będzie to rewelacyjna, porządna powieść, przy której będę świetnie się bawić. Opis książki też był niezwykle zachęcający. No to, co może niby pójść nie tak?

Okazuje się, że wszystko.

Jeśli miałabym użyć tylko jednego słowa opisującego tę powieść, z pewnością użyłabym określenia: ekscentryczna. Historia z całą pewnością się wyróżnia, aczkolwiek nie w dobrym tego słowa znaczeniu. Tak jak już wspomniałam, opis z tyłu jest naprawdę ciekawy, ale daje tylko złudne wrażenie historii Miedziak. Zawiła narracja nie robi dobrego pierwszego wrażenia, a fabuła jest chaotyczna. Czasami myślałam, że autorka w pisaniu tej powieści kierowała się generatorem losowych słów. W każdym fragmencie apostrofa była skierowana do coraz to innego adresata, więc na etapie 33 strony zaczęłam się zastanawiać czy to ja jestem taka głupia, czy główne bohaterki cierpią na rozdwojenie jaźni?Naprawdę próbowałam odszukać tu jakichś wartości. Zrozumiałam zamysł tej historii, a...

| link |
@fankath135
2022-04-10
4 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Laleczka i diabły. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl