Las pełen przygód

Marek Stokowski
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Las pełen przygód
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

„Las pełen przygód” to historia skierowana do dzieci (9+). Opowiada o potędze miłości, marzeń i sile nadziei.

Dziesięcioletni Tomek ucierpiał w wypadku samochodowym i przebywa w szpitalu. Nie odwiedzają go rodzice, bo i oni są ranni. Chłopiec jest wystraszony i czuje się bardzo samotny. Z czasem udaje mu się jednak odzyskać spokój ducha, a pomaga mu w tym las, do którego przenosi się mocą wyobraźni. W lesie chłopiec spotyka swoją rówieśniczkę – Mariam. Okazuje się, że dziewczynka leży na tym samym oddziale szpitalnym co Tomek, a zarazem trafia do tej samej przestrzeni marzeń. Mariam jest Gruzinką, której mama wyemigrowała do Polski. Dzieci przeżywają kolejne leśne przygody. Oboje niosą pomoc zwierzętom, a te ofiarowują im głęboką przyjaźń i radość. W zielonym lesie Tomek i Mariam odnajdują żywe źródło nadziei.

Ta książka otwiera małych czytelników na wiarę, nadzieję i miłość i pomaga im uwierzyć w cuda, a także uwrażliwia ich na piękno przyrody i bogactwo lasu, który jest domem dla wielu roślin i zwierząt, a ludziom niesie prawdziwe ukojenie.
Data wydania: 2023-09-25
ISBN: 978-83-8144-892-5, 9788381448925
Wydawnictwo: Jedność
Kategoria: Dla dzieci
Stron: 88

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Las pełen przygód? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@z_ksiazka_w_plecaku
2023-11-11
10 /10

„Las pełen przygód” to ciepła, poruszajca historia o chłopcu, który miał wypadek i leży w szpitalu. Czuje się samotny, ponieważ jego rodzice również zostali poszkodowani w tym wypadku. Nikt go nie odwiedza. Dziesięciolatek ma jednak coś co nikt mu nie odbierze. Wyobraźnie. Przenosi się on do lasu, w którym poznaje dziewczynkę, Mariam. Oboje pomagają zwierzętom naprawić rzekę. Okazuje się bowiem, że ktoś wyciągnął korek z jej dna i nie ma wody.

Książka przeznaczona jest dla dzieci 9-12 lat i myślę, że młodsze mogą nie zrozumieć przesłania jakie płynie z jej kart. Uwrażliwia ona na piękno przyrody. Pomaga otworzyć się najmłodszym na miłość, wiarę i nadzieję. Jest ona z gatunku tych co zmuszają do refleksji. Tutaj pokazuje, że warto cieszyć się z tego co mamy. Że warto cieszyć się z najmniejszych rzeczy. Przygody Tomka potrafią złapać za serce i napajają optymizmem.

Bardzo polecam tę niesamowitą książkę.

× 1 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Las pełen przygód. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat