Las pełen zwierząt

Edward Marszałek
Las pełen zwierząt
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka obala niektóre mity z zakresu biologii, ekologii, oraz zachowań dzikich zwierząt. Fałszywe mniemania o nich nawarstwiały się latami i wiekami wskutek zwyczajnego braku wiedzy, niedostatku fachowych obserwacji i braku nowoczesnych metod badawczych. Źródłem uprzedzeń jest też strach i subiektywne wyolbrzymianie strat poniesionych przed pokrzywdzonych hodowców bydła, oraz mieszkańców wsi i leśnych osad (fragment recenzji – prof. dr hab. Andrzej Grzywacz).
Autor w przystępny sposób opisuje ciekawostki, fakty, informacje z życia 18 gatunków zwierząt. Książka jest bogato ilustrowana, m.in. przez Jarosława Janickiego – znanego grafika zawiera mnóstwo interesujących zdjęć i rysunków.
ISBN: 978-83-7530-079-6, 9788375300796
Wydawnictwo: Ruthenus

Autor

Edward Marszałek Edward Marszałek Edward Marszałek uważa drzewa za przyjaciół. Rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie i doktor nauk leśnych od wielu lat promuje wiedzę o nich, m.in. poświęcił im dziesiątki artykułów oraz kilka książek, w tym "Leśne opowieście z Be...

Pozostałe książki:

Ballady o drzewach Lasy Polski. The Forests of Poland Od siekiery czyli wstęp do toporologii Drugie wołanie z Połonin. Opowieści bieszczadzkich goprowców Opowieści karpackiego lasu
Wszystkie książki Edward Marszałek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Las pełen zwierząt? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Las pełen zwierząt. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe