Drugie wołanie z Połonin. Opowieści bieszczadzkich goprowców

Edward Marszałek
Drugie wołanie z Połonin. Opowieści bieszczadzkich goprowców
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Autorka albumu „Bieszczady”, Elżbieta Dzikowska tak pisze o swoich ukochanych górach. Nie ma piękniejszych gór na świecie. O każdej porze roku inne, zawsze malownicze, przy dobrej pogodzie pozwalające podziwiać widoki aż po Tatry. Dawniej zamieszkane przez Bojków, dzisiaj – przez „tutejszych” z całej Polski, którzy szukali wśród gór schronienia, przygody, zarobku. Wciąż dzikie, bezludne, choć jeszcze przed wojną moja gmina Lutowiska (jestem obywatelem honorowym Ustrzyk Górnych) była najgęściej zaludnioną w Polsce. Po dawnych wioskach – których mieszkańców wysiedlono najpierw przez Sowietów na Ukrainę, a później w ramach akcji „Wisła” na Ziemie Odzyskane – pozostały najczęściej tylko cmentarze i stare jabłonie. Bieszczady fascynują o każdej porze roku. Podróż przez ten piękny region proponuję zaczynać od przepięknego Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. Kiedy pogoda nie pozwala na górskie wędrówki, można zwiedzać także dawne cerkiewki, z których większość przeksztalcono w kościoły. Fotografowanie tych pięknych świątyń to jedna z moich pasji – jej efekty można zobaczyć w galerii Hotelu Górskiego w Ustrzykach Górnych. Seria albumów Wydawnictwa Pascal "Wyprawy marzeń" prezentuje regiony i kraje, o których marzy każdy człowiek ciekawy świata. Piękne fotografie ludzi, natury i architektury składające się na albumy Indie, Madagaskar, Mongolia, Norwegia, Grenlandia, Peru, Syberia, Chiny, Tybet, Nepal, i Ziemia Święta budzą zachwyt pięknem i odmiennością przedstawionego świata i inspirują do spełniania podróżniczych planów. To wspaniałe lektury na jesienne i zimowe wieczory, a także dobry pomysł na prezent dla tych wszystkich, którzy chcą wyrwać się z rutyny codzienności i udać w fotograficzną podróż, wyprawę marzeń.
Data wydania: 2016
ISBN: 978-83-7530-402-2, 9788375304022
Wydawnictwo: Ruthenus
Kategoria: Literatura faktu
Stron: 268

Autor

Edward Marszałek Edward Marszałek Edward Marszałek uważa drzewa za przyjaciół. Rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie i doktor nauk leśnych od wielu lat promuje wiedzę o nich, m.in. poświęcił im dziesiątki artykułów oraz kilka książek, w tym "Leśne opowieście z Be...

Pozostałe książki:

Ballady o drzewach Wołanie z połonin. Opowieści bieszczadzkich goprowców Od siekiery czyli wstęp do toporologii Opowieści karpackiego lasu
Wszystkie książki Edward Marszałek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Drugie wołanie z Połonin. Opowieści bieszczadzkich goprowców nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Drugie wołanie z Połonin. Opowieści bieszczadzkich goprowców. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl