Legenda wikingów. Opowieści o Ragnarze Lodbroku

Artur Szrejter
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Legenda wikingów. Opowieści o Ragnarze Lodbroku
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Opowieść o Ragnarze Lodbroku legendzie wikingów!Ragnar, młody syn króla Danów, wyrusza na bój z olbrzymim wężem. Pokonuje potwora i zdobywa sławę, jednak to dopiero początek jego niezwykłych przygód...W następnych latach Lodbrok przewodzi wikińskim flotom, łupi i podbija obce krainy, zwycięża w bitwach, zmaga się z czarownikami, walczy z dzikimi ludami ciemnych lasów i śnieżnych pustkowi. Wrogów zabija lub zakutych w kajdany zsyła do kraju olbrzymów. W kobietach zakochuje się często, ale zawsze szczerze. Dla synów oraz przyjaciół jest hojny i sprawiedliwy. Nigdy nie ma dość zdobywania wojennej chwały. W końcu staje się legendą świata wikingów ideałem wojownika, wodza i króla.Bohaterskim śladem ojca idą synowie na czele z walecznym Bjrnem Żelaznobokim i mądrym Iwarem Bez Kości. Nie mniej ciekawymi postaciami są żony Ragnara, a wśród nich wojowniczka Lathgertha i biegła w czarach Aslaug.O nich wszystkich mówi ta historia.
Data wydania: 2017
ISBN: 978-83-65310-82-8, 9788365310828
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Erica
Stron: 160

Autor

Artur Szrejter Artur Szrejter
Urodzony w 1971 roku w Polsce

Pozostałe książki:

Demony Mitologia germańska Demonologia germańska. Duchy, demony i czarownice Wielka wyprawa księcia Racibora
Wszystkie książki Artur Szrejter

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Legenda wikingów. Opowieści o Ragnarze Lodbroku aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

JW
2020-05-31
7 /10
Przeczytane

Beletrystyczne spojrzenie na sagi o Ragnarze. Może nie czyta się tego tak dobrze jak powieści Thomasa Harrisa, ale autor chciał tylko ułatwić nam przyswajanie oryginalnych sag, co całkiem precyzyjnie wyjaśnił we wstępie.

× 5 | link |
@eR_
2019-12-19
7 /10
Przeczytane Współpraca

Wikingowie od wieków fascynują nie tylko historyków. Na tematy tych walecznych wojowników powstało mnóstwo legend i niedomówień. Tematem tym zajmują się także filmowcy, czego istotnym elementem jest serial"Wikingowie". Powstaje także mnóstwo książek, nie tylko popularnonaukowych, ale także powieści przygodowe, komiksy i o wiele więcej.

Artur Szrejter w swojej książce"Legenda Wikingów. Opowieści o Ragnarze Lodbroku, jego żonach i synach" przedstawia opowieści o pewnym legendarnym wojowniku. Od czasu jego słynnej walki z olbrzymim wężem, którego pokonał, po podboje obcych krain. Walki z olbrzymami, niezwykłymi stworami, wrogami i o wiele więcej.

Autorami znakomicie udało się tu połączyć wierzenia Skandynawów oraz ukazać życie średniowiecznych ludów. Tutaj magia łączy się ze zwykłymi sprawami, tworząc niezwykłą całość.

Ciekawa i pouczająca lektura. Dodatkowo można dowiedzieć się mnóstwa rzeczy nie tylko o wspomnianych przeze mnie Wikingach. Polecam.

× 1 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Legenda wikingów. Opowieści o Ragnarze Lodbroku. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl