Lekcja tańca

Lekcja tańca
4.63
Ocena 4.63 na 5 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów
Kolejna książka autorki bestsellerowej powieści W ogrodzie Mirandy. Tym razem...
Kolejna książka autorki bestsellerowej powieści W ogrodzie Mirandy. Tym razem bohaterką jest młodziutka balerina Julia. Dziewczyna odnosi sukcesy na scenie, przygotowuje się do wielkiej roli, która otworzy jej drzwi do kariery. Mordercze treningi i życie pełne wyrzeczeń na rzecz tańca, stają się ...
Pełny opis
Data wydania:
ISBN: 9788308043387
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Recenzje

Lekcja tańca
Pokochałam sposób pisania pani Krenz po przeczytaniu powieści "W ogrodzie Mirandy" - ta książka zachwyciła mnie. Po lekturze "Lekcji tańca" czuję niedosyt, jestem rozbita i pełna refleksji. To bardzo mądra i skłaniająca do przemyśleń książka o życiu, a właściwie o jego priorytetach, pomimo, że op...
Napisz swoją opinię

Opinie

@Iness
@Iness 2009-07-22
Przeczytane (2009-07-19)
...lektura dla osób, których częścią życia jest sztuka...dla osób, które muszą wybierać między życiem, a pasją...pasją, która do pełnego rozkwitu wymaga od nas zaangażowania, wyrzeczeń i ... no właśnie...Książkę chyba najlepiej scharakteryzuje cytat autorki..."kto choć trochę otarł się o sztukę, ten wie, o czym mówię(...)"... :) ... i to na tyle z mojej strony...
@anooshka
@anooshka 2010-01-23
Przyjemne czytadło "na wolną chwilę" dla pasjonatek tańca. Akcja rozgrywająca się w Krakowie utrzymana jest w specyficznym nastroju krakowskich ulic i uroczych kawiarenek. Perypetie bohaterki ukazują nam potrzebę odnalezienia właściwej drogi życiowej, nabrania dystansu do niepowodzeń, jednocześnie nie rezygnując z własnych marzeń i pasji.
AG
@agi90 2012-11-06
Przeczytane (2012-11-06)
Piękna książka, pełna wzruszeń. Uświadamia nam, że życie nie zawsze musi toczyć się według jednego, ustalonego przez nas planu. Czasem problemy, które pojawiają się po drodze stają się dla nas cenną lekcją życia, pokazują to, czego wcześniej nie zauważaliśmy. Bardzo polecam.
@Wyrysowana_
@Wyrysowana_ 2009-07-16
Chcę przeczytać (2009-07-16)
Opis potwornie kojarzy mi się z filmem 'Step up' oraz ' W rytmie hip-hopu'. Podobna fabuła, tak mi się wydaje.Jak na razie "poluję" na tą książkę. :)
@malinowaesencja
@malinowaesencja 2010-06-15
Przeczytane (2009-06-26)
Piękna, wspaniała, wzruszająca powieść! Zakochałam się w tej książce, wywołała we mnie wiele pięknych uczuć i chęci do działania. POLECAM!
@adrianna78
@adrianna78 2009-07-03
Przeczytane (2009-07-03)
Świetna książka, ale koniec taki sobie ..
@Modliszka
@Modliszka 2010-10-05
Przeczytane (2010-10-05)
Cudowna.
Lekcja tańca

Kolejna książka autorki bestsellerowej powieści W ogrodzie Mirandy. Tym razem bohaterką jest młodziutka balerina Julia. Dziewczyna odnosi sukcesy na scenie, przygotowuje się do wielkiej roli, która otworzy jej drzwi do kariery. Mordercze treningi i życie pełne wyrzeczeń na rzecz tańca, stają się przyczyną rozstania z ukochanym, który nie potrafi zaakceptować sukcesów Julii. Niefortunny upadek podczas próby wyklucza Julię z przygotowań do spektaklu. Wielka miłość i taniec ? wszystko co było dla Julii najważniejsze, wydaje się by stracone.
Ujmująca, pełna uroku obyczajowa opowieść o młodości, marzeniach, miłości, bez której największy sukces traci swoją wartość, tańcu, który jest całym życiem i ludzkich losach, które krzyżują się ze sobą w nieodgadniony sposób.
Odnalazłam się w postaci Julii, która nie widziała świata poza baletem.
Wszystkim poszukującym pasji w życiu, a w szczególności młodym tancerkom,
polecam tę książkę.
Magdalena Wałęsa (nauczycielka tańca klasycznego)
O autorze
Katarzyna Krenz ? absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego; ukończyła Państwową Szkołę Baletową w Gdańsku, gdzie była uczennicą słynnej Janiny Jarzynówny-Sobczak, której znakomite choreografie przeszły do historii baletu polskiego.
Poetka, tłumaczka, dziennikarka, malarka. Jej wiersze tłumaczono na wiele języków, a wśród przekładów literatury pięknej znalazły się m. in. książki Amosa Oza, Richarda Russo i Johna Updike?a.
W 2008 roku nakładem Wydawnictwa Literackiego ukazała się jej powieść W ogrodzie Mirandy.
Mieszka z mężem w Polsce i Portugalii.

Autorzy
Katarzyna Krenz
Katarzyna Bogucka-Krenz (ur.1953 w Gdańsku) - polska powieściopisarka, poetka i tłumaczka. Studiowała polonistykę na Uniwersytecie Gdańskim, Najpierw pracowała w TVP, Polskim Radio i prasie, by z c...
Inne książki:
Książka W ogrodzie Mirandy
Książka Po obu stronach muru
Książka Królowa pszczół
Książka Księżyc myśliwych
Współtworzący tą stronę
puchar @adrianna78 @adrianna78 pierwsza opinia