Lekcje dialogu. Mowy, eseje i wywiady

Adam Krzemiński
Lekcje dialogu. Mowy, eseje i wywiady
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Zamysłem książki nie jest ani systematyczna prezentacja stosunków polsko-niemieckich ostatnich czterdziestu czy pięćdziesięciu lat, ani zebranie śmietanki z ponad tysiąca tekstów, jakie autor w minionych latach opublikował zarówno w prasie polskiej, jak i niemieckojęzycznej.
Chodzi o pokazanie pewnego układu współrzędnych, historycznych punktów orientacyjnych, oraz o zagruntowanie tła zainteresowań autora, spotkań z sąsiadami, odczytywania odmiennych kodów kulturowych i religijnych, i wreszcie przeznaczonych do publikacji rozmów, a więc dialogów publicznych, zarówno w formie wywiadów, jak i polemik prasowych.
Data wydania: 2010
ISBN: 978-83-7432-662-9, 9788374326629
Wydawnictwo: ATUT
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Adam Krzemiński Adam Krzemiński
Urodzony 27 stycznia 1945 roku w Polsce (Radecznica)
Adam Krzemiński – polski dziennikarz, publicysta, specjalista od spraw niemieckich. Studiował germanistykę w Warszawie, w 1967 został absolwentem Uniwersytetu w Lipsku. W tym samym roku wrócił do Polski, został pracownikiem tygodnika „Forum”. Wkrót...

Pozostałe książki:

ZBRODNIA & KARA & DUMA & UPRZEDZENIE Psychologia plotki Herito - nr 31 - Dunaj – rzeka pamięci Herito - nr 20 - Balticum Węgrzy. Tysiąc lat zwycięstw w klęskach
Wszystkie książki Adam Krzemiński

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Lekcje dialogu. Mowy, eseje i wywiady? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Lekcje dialogu. Mowy, eseje i wywiady. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl