Lekcje umierania. Prawdziwa historia o życiu

Erika Hayasaki
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Lekcje umierania. Prawdziwa historia o życiu
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Jak poradzić sobie ze śmiercią i nie zwątpić w życie?

Kiedy pielęgniarka Norma Bowe zaczęła prowadzić zajęcia dotyczące śmierci w college'u w New Jersey, nie spodziewała się, że odniesie taki sukces. A jednak rok w rok na jej warsztaty trzeba się zapisywać z trzyletnim wyprzedzeniem. Powód jest prosty. W rzeczywistości lekcje Normy pomagają zrozumieć, jak najlepiej wykorzystać to, co poetka Mary Oliver nazwała kiedyś "jedynym dzikim i drogocennym życiem". Pod pretekstem dyskusji na temat umierania oraz wizyt na cmentarzach i w prosektoriach Norma uczy swoich studentów, by doceniali piękno życia i znajdowali je w sobie nawzajem. Nagradzana dziennikarka Erika Hayasaki, która towarzyszyła Normie w jej pracy przez ponad cztery lata, pokazuje, w jaki sposób profesorka pomogła czworgu wyjątkowych studentów uwolnić się od ciężaru ich udręczonych rodzin oraz straszliwych życiowych okoliczności i odnaleźć równowagę oraz szczęście.

„To piękna książka o odwadze. Odwadze, aby zawrócić i stawić czoła własnemu życiu i śmierci, oraz odwadze, aby wpływać na życie innych. Książka Lekcje umierania. Prawdziwa historia o życiu pokazuje, jak żyć w pełni, z wdzięcznością i sensem każdego dnia”
- Elizabeth Lesser, autorka książki Broken Open i współzałożycielka Omega Institute
Tytuł oryginalny: The Death Class. A True Story About Life
Data wydania: 2014-06-16
ISBN: 978-83-7705-595-3, 9788377055953
Wydawnictwo: Naukowe PWN
Kategoria: Literatura faktu
Stron: 304

Autor

Erika Hayasaki Erika Hayasaki Erika Hayasaki jest nagradzaną dziennikarką oraz adiunktem na University of California w Irvine, na wydziale dziennikarstwa literackiego, gdzie w ramach studiów licencjackich prowadzi kurs poświęcony badaniu i praktykowaniu dziennikarstwa narracyjne...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Lekcje umierania. Prawdziwa historia o życiu nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

GA
2021-01-02
6 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Lekcje umierania. Prawdziwa historia o życiu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl