Lenin : prawda o wodzu rewolucji

Robert Conquest
Lenin : prawda o wodzu rewolucji
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"Pisał do Stalina, że zrywa z nim wszelkie osobiste stosunki, ale Stalin chwytał już coraz mocniej w swe ręce władzę, wypadającą z rąk paralityka. Gasł w zrabowanej willi w Gorkach, pod opieką żony Krupskiej, nie dopuszczając do siebie doktorów, prócz jednego a w bezwładnej kałmuckiej czaszce zwolna, nieubłaganie, gnił jego mózg. Na krótko przed śmiercią, ostatnim przebłyskiem inteligencji, napisał na kartce swój testament - krótkie charakterystyki swych najbliższych współpracowników, Trockiego, Stalina i in., tak trafne i ostre, że bolszewicy trzymają ten dokument dotąd w głębokiej tajemnicy. Gdy po zgonie otwarto czaszkę Lenina, wylał się z niej cuchnący zielony płyn. Parę kubków tej cuchnącej cieczy, zanim całkiem się jeszcze nie rozpłynęła, dokonało niewątpliwie największego kataklizmu w dziejach ludzkości. Zburzyło do gruntu jedno z największych państwa świata i odwieczny ustrój społeczny, rozpoczęło próbę straszliwego eksperymentu nad blisko 200 milionami ludzi, eksperymentu, który wykluł się z chorego mózgu i który nie wiadomo dokąd zaprowadzi..." - oto fragment raportu jednego z kronikarzy tamtych czasów.
Data wydania: 2003
ISBN: 83-907621-6-1, 8390762161
Wydawnictwo: Fijorr
Stron: 160

Autor

Robert Conquest Robert Conquest
Urodzony 15 lipca 1917 roku w Wielkiej Brytanii (Malvern)
George Robert Ackworth Conquest – historyk brytyjski, sowietolog. Studiował na Winchester College, Uniwersytecie w Grenoble i w Magdalen College (Oxford University), gdzie uzyskał dyplom z filozofii, politologii i ekonomii i wreszcie doktorat z his...

Pozostałe książki:

Uwagi o spustoszonym stuleciu Wielki terror
Wszystkie książki Robert Conquest

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Lenin : prawda o wodzu rewolucji nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Lenin : prawda o wodzu rewolucji. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl