Leon i Lena poznają ciało człowieka

Antti Nikunen
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Leon i Lena poznają ciało człowieka
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

W drugiej książce z serii Leon i Lena poznają… – tym razem mowa o ciele człowieka. Publikacja ta to doskonały sposób na pokazanie dzieciom, jak działa organizm człowieka, jak funkcjonują poszczególne narządy i zmysły. Wiele tu interesujących szczegółów, ale czytelne rysunki ułatwiają zapamiętanie wiedzy. Antti Nikunen zawodowo zajmuje się projektowaniem graficznym i komunikacją wizualną. Ilustracje są bardzo wyraziste, ekspresywne i celowo uproszczone, a także pełne humoru. Sam autor przyznaje, że zaczął tworzyć dla dzieci, ponieważ brakowało mu dowcipu w książeczkach dla najmłodszych.

Data wydania: 2021-03-31
ISBN: 978-83-8008-921-1, 9788380089211
Wydawnictwo: Media Rodzina
Kategoria: Dla dzieci
Stron: 48
dodana przez: chudini0505

Autor

Pozostałe książki:

Leon i Lena poznają samochody
Wszystkie książki Antti Nikunen

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Leon i Lena poznają ciało człowieka? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@szpaczek444
2021-04-26
10 /10

⭐RECENZJA⭐

,,Ciało człowieka" to kolejna wspaniała książeczka, która wpadła w moje ręce. Mamy tutaj dwójkę bohaterów - Leona i Lenę, którzy poznają organizm ludzki. Lektura zaczyna się od najważniejszego narządu, mózgu, sterującego wszystkimi funkcjami ciała. Następnie przechodzi do narządów zmysłów - wzrok, słuch, węch, smak, dotyk. Przedstawia także sen, o którym czasem zapominamy, że jest bardzo ważny 😅 Jest także wytłumaczone jak powstaje głos oraz czym są uczucia. Na kolejnym "etapie" poznajemy szkielet, mięśnie, narządy wewnętrzne, krążenie krwi, skórę z jej wszystkimi wytworami i również narządy rozrodcze. Oczywiście nie mogło obyć się bez opisu bakterii, które są zarazem potrzebne, ale też szkodliwe.
Książeczka jest napisana prostym językiem, idealnym dla dziecka, które chce poznać podstawy budowy i funkcjonowania organizmu. Wspaniałe ilustracje wszystko lepiej objaśniają i niezwykle wpływają na wyobraźnię. Czytając tę lekturę, naprawdę świetnie się bawiłam. Zaczęło mi się przypominać, jak "uczyłam" się tego wszystkiego w szkole 😅 Teraz mogłam niejako "odświeżyć" pamięć.
👶🏻
Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję @mediarodzina 🖤
👶🏻

× 1 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Leon i Lena poznają ciało człowieka. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl