Leśmian Leśmian Wspomnienia o Bolesławie Leśmianie

Adam Wiesław Kulik
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Leśmian Leśmian Wspomnienia o Bolesławie Leśmianie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Niezwykła wspomnieniowa książka o Bolesławie Leśmianie. Autorowi udało się dotrzeć do ostatnich osób, dziś już w większości nieżyjących, które pamiętały poetę z jego pobytu w Hrubieszowie i Zamościu. Z rozmów tych (między innymi z przyjaciółmi i znajomymi, pracownikami notariatu, gimnazjalnymi koleżankami córek Leśmiana) oraz z licznych wędrówek śladami poety powstaje prawdziwy, rysowany z natury portret autora Malinowego chruśniaku ? trochę dziwaka, trochę oryginała, człowieka wybitnie inteligentnego, ale uwikłanego w monotonię notarialnej egzystencji. Wiele nieznanych dotąd faktów z życia poety pozwala spojrzeć na jego wielokrotnie interpretowaną twórczość z nowej perspektywy, uzupełnić pełną białych plam biografię o relacje dokumentujące jego stosunek do pracy i literatury. Ale nie tylko. Relacje świadków ocalają także barwne anegdoty, a nawet plotki, w których zawiera się przecież cząstka prawdy o człowieku, a które sprawiają czytelnikowi tak wiele przyjemności? Książkę uzupełnia bogaty materiał zdjęciowy, w tym niepublikowane wcześniej portrety fotograficzne Leśmiana i jego bliskich.
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-7453-755-1, 9788374537551
Wydawnictwo: Słowo/obraz terytoria
Seria: Pisarze
Stron: 254

Autor

Adam Wiesław Kulik Adam Wiesław Kulik
Urodzony 29 stycznia 1950 roku w Polsce
Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Dziennikarz oraz autor filmów dokumentalnych, edukacyjnych, historycznych, biograficznych i reportażowych. Pisze zarówno poezję, jak i powieści, opowiadania, reportaż...

Pozostałe książki:

Miasta polskie. Najpiękniejsze zespoły zabytkowe Czas hieny Nostalgia Wschodu. Śladami Unitów
Wszystkie książki Adam Wiesław Kulik

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Leśmian Leśmian Wspomnienia o Bolesławie Leśmianie? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@adam_miks
2018-12-12
10 /10
Chcę przeczytać
@martagieks
2011-04-19
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Leśmian Leśmian Wspomnienia o Bolesławie Leśmianie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl