Listy z Miasta Wiatraków

Konrad Możdżeń
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Listy z Miasta Wiatraków
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

List… kawałek papieru, eleganckiej papeterii, a może zwykła, wyrwana z zeszytu kartka. Kilka kropli atramentu czy tuszu. Parę muśnięć długopisem lub stalówką wiecznego pióra. Ołówek? Czemu nie. Koperta, znaczek i adres. Droga na pocztę, spojrzenie w czarną otchłań skrzynki na listy i… To wszystko. Tylko tyle potrzeba by oddać się we władanie prawdziwej magii. Tej realnej, rzeczywistej. Magii, która pozwala wywołać uśmiech na czyjejś twarzy lub zeszklić oczy łzami wzruszenia.
Lub przerażenia.
Boimy się listów, bo drzemie w nich moc, której nieraz nie potrafimy stawić czoła. Zapach papieru skrapianego najlepszymi perfumami, kolor atramentu i charakter pisma, którym nadawca skreślił słowa. Choćby nawet opowiadały o drobnostkach… i tak będą w stanie poruszyć tę subtelną materię, dzięki której wciąż jeszcze możemy nazywać się ludźmi.

„Listy z Miasta Wiatraków” to osiem opowieści o ludziach, którym przyszło żyć na ziemi wilgotnej od łez i krwi. To osiem historii, które nigdy nie powinny mieć miejsca. Osiem wspomnień o miłości, stracie, gniewie, samotności, strachu i zawierzeniu mocom nie pochodzącym z tego świata. Osiem dowodów na to, że są na ziemi miejsca, w których człowiek znaczy tyle, co nic. Miejsca, gdzie zło przybiera najpotworniejszą formę. Gdzie permanentna niepewność, cierpienie i ból to najwierniejsi towarzysze codzienności. Gdzie stare mury walących się budynków, samotne wieże kościołów i rozległe łany pól stały się niemymi świadkami prawdziwych tragedii i działania sił wypełzających z najmroczniejszych czeluści piekieł.

Zapraszam Cię w podróż do Miasta Wiatraków.
Miasta zapomnianego przez Boga i wyklętego przez ludzi.
Data wydania: 2023-10-25
ISBN: 978-83-7731-409-8, 9788377314098
Wydawnictwo: Vesper
Stron: 704
dodana przez: janusz.szewczyk

Autor

Pozostałe książki:

Chodź ze mną Zaraza. Grobowiec Tom I Listy z Miasta Wiatraków
Wszystkie książki Konrad Możdżeń

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

GROZA W BARWACH SEPII

7.11.2023

Śmigiel - niewielkie, liczące około 5 tys. mieszkańców wielkopolskie miasteczko, nazywane Miastem Watraków, a to dlatego, że znaleźć tu można było niemal sto takich budowli. Do naszych czasów aż tyle się nie zachowało, ale najnowsza książka Konrada Możdżenia nie opowiada o naszych czasach... Konrad Możdżeń debiutował w 2020 roku świetną powieścią... Recenzja książki Listy z Miasta Wiatraków

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@mrocznestrony
2023-11-05
7 /10
Przeczytane Posiadam Współpraca

Cytaty z książki

O nie! Książka Listy z Miasta Wiatraków. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl