Literatura bez fikcji. Między sztuką a codziennością w stronę nowej syntezy

Katarzyna Buszkowska
Książka Literatura bez fikcji. Między sztuką a codziennością w stronę nowej syntezy
Książka Literatura bez fikcji. Między sztuką a codziennością w stronę nowej syntezy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

W trzeciej książce z cyklu „W stronę nowej syntezy” przyglądamy się literaturze faktu i wpływowi otoczenia komunikacyjnego na jej kształt i funkcjonowanie. Literatura bez fikcji staje się dla uczestników kultury nie tylko medium opisu świata, ale również kształtowania rzeczywistości. Pisanie i użytkowanie tekstów niefikcjonalnych jest formą interwencji. Udział bohaterów w powstawaniu tekstu doprowadza do odkrycia prawdy o sobie i podjęcia działań przełamujących bariery komunikacyjne. Także do przeformułowania tradycji i tworzenia nowych możliwości dla debat publicznych. Premiery reportaży, biografii i autobiografii staje się ważnymi wydarzeniami konsolidującymi duże grupy społeczne.
ISBN: 978-83-65832-86-3, 9788365832863
Wydawnictwo: Instytut Badań Literackich

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Literatura bez fikcji. Między sztuką a codziennością w stronę nowej syntezy nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Literatura bez fikcji. Między sztuką a codziennością w stronę nowej syntezy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe