Łomża. Gród na nadnarwiańskiej skarpie

Rafał Zubkowicz
Łomża. Gród na nadnarwiańskiej skarpie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Magiczny klimat Łomży i okolic miasta pozwoli odkryć najnowszy przewodnik wydany w ramach Programu PolskaTurystyczna.pl

Łomża potrafi zaskarbić sobie sympatię. Zabudowania malowniczo rozłożyły się na wysokiej nadnarwiańskiej skarpie, wokół rozciągają się łąki oraz rozlewiska rzeczne, a ukwiecone trakty starej części miasta tchną zbawiennym spokojem. Wystarczy zajrzeć na Stary Rynek, przejść się ulicą Dworną, Długą czy Farną, przysiąść na ławeczce wśród zieleni, by choć w części zrozumieć, dlaczego zawsze uśmiechnięta Hanna Bielicka, którą aktorski los zawiódł w niejedno miejsce, tak bardzo kochała właśnie to miasto.
Łomża z roku na rok pięknieje - odnawiane są kolejne kamienice, brukowane uliczki, zakładane skwery i kolorowe rabaty...
Miasto ma też jeszcze jeden atut - niemal sąsiadujące z jego zabudowaniami niezwykle efektowne tereny Łomżańskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi. Jeśli dodać do tego na wpół dzikie obszary pobliskich parków narodowych - Narwiańskiego i Biebrzańskiego - oraz kilka rezerwatów, Łomża może się stać doskonałym punktem wypadowym dla osób lubiących aktywny wypoczynek. Przy okazji warto zobaczyć kilka interesujących miejscowości w okolicy, choćby Starą Łomżę, Nowogród, Drozdowo czy Wiznę.

Jednym słowem, jest tu co zwiedzać i podziwiać.
ISBN: 978-83-7560-066-7, 9788375600667
Wydawnictwo: Bezdroża
Seria: PolskaTurystyczna
Stron: 96
dodana przez: ziellona

Autor

Rafał Zubkowicz Rafał Zubkowicz absolwent Wydziału Leśnego SGGW w Warszawie, historyk – regionalista, badacz dziejów Żydów sarnackich, autor publikacji historycznych m.in. o Sarnakach, Białej Podlaskiej, Brześciu i innych, wieloletni redaktor naczelny „Lasu Polskiego”, a obecnie p...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Łomża. Gród na nadnarwiańskiej skarpie? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Łomża. Gród na nadnarwiańskiej skarpie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl