Łosie w kaczeńcach. O czym milczy Biebrza

Łukasz Łukasik, Magdalena Sarat
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Łosie w kaczeńcach. O czym milczy Biebrza
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Gdzie można spotkać w Polsce błękitne żaby, a gdzie usłyszeć tokujące cietrzewie? Dlaczego znad Biebrzy zniknęły bataliony? I jak może się zakończyć nieoczekiwane spotkanie z wilkiem?
Czuliście kiedyś ekscytację na myśl, by przespać w samochodzie noc przy ujemnej temperaturze, a później wstać przed świtem i pół dnia czatować na podmokłym terenie w pozycji leżącej?
Zapewne niewielu o tym marzy, a zrozumieć może tylko ten, kto tego doświadczył. Ale efekty możemy podziwiać wszyscy – dzięki fotografom i pasjonatom takim jak Magda i Łukasz, którzy od lat z powodzeniem portretują m.in. zmieniające się Bagna Biebrzańskie.
Znajdziecie tu wiele zaskakujących ciekawostek o przyrodzie, piękne zdjęcia oraz związane z nimi fascynujące historie. Długie godziny spędzone na oczekiwaniach, by upragniony „model” pojawił się przed obiektywem, to zaledwie część wysiłku włożonego w każde zdjęcie. Nie zawsze uda się właściwie wybrać miejsce potencjalnego spotkania, a niekiedy jeden nieostrożny ruch może spłoszyć cel. Czy zatem warto? Zajrzyjcie do książki i przekonajcie się!
"Cudowny dwugłos o przyrodzie i zakątkach, które znam. Lekki język, bogactwo informacji, prawdziwe emocje i sympatia do obserwowanych zwierząt. A na dodatek garść cudnych zdjęć. Brawo! Nic tylko zanurzyć się w wygodnym fotelu przy kominku, zaparzyć dobrą herbatę i smakować te nastroje, klimaty i piękno. To spore dzieło, więc starczy na kilka wieczorów."
Dr Andrzej G. Kruszewicz

Data wydania: 2020-09-30
ISBN: 978-83-66570-53-5, 9788366570535
Wydawnictwo: Poznańskie
Kategoria: Przyrodnicza
Stron: 448
dodana przez: olo_czyta

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Magia fotografii przyrody.

22.10.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Wiecie o czym w trawie piszczy świerszcz? Wiecie jak nocą pachnie las? Albo jak zimne bywają poranki nad Biebrzą? I tak właściwie...czemu lisa nazywa się chytrusem? Łukasz Łukasik i Magdalena Sarat zabierają nas w podróż po Bagnach Biebrzańskich, Dolinie Narwii i Górnej Wisły, do Puszczy Augustowskiej i Puszczy Białowieskiej. Za pomocą fotograf... {} Recenzja książki Łosie w kaczeńcach. O czym milczy Biebrza

@Nigrum@Nigrum {}× 2

"Spieszmy się kochać nie tylko ludzi."⁣

22.10.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Spieszmy się kochać nie tylko ludzi."⁣ ⁣ Dwójka fotografów, Łukasz i Magda, wpadła na pomysł napisania o fotografowaniu dzikiej przyrody.⁣ Efektem tego pomysłu jest niniejsza książka opatrzona licznymi zdjęciami zwierząt w okolicznościach polskiej przyrody. Zdjęcia piękne, zwierzęta piękne i okoliczności też 😍⁣ Przy okazji opowiadają o swoich prz... {} Recenzja książki Łosie w kaczeńcach. O czym milczy Biebrza

@czerwonakaja@czerwonakaja {}× 2

Moja opinia o książce

Opinie

@olo_czyta
2020-10-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Łukasz Łukasik, Magdalena Sarat - Łosie w kaczeńcach. O czym milczy Biebrza.
Ocena: 8/10

Natura jest czymś niezwykłym i tylko obserwacja i zagłębienie się w jej piękno może pokazać nam czemu powinniśmy o nią dbać, a przede wszystkim chronić .
Książka jest poświęcona pasji jaką autorzy praktykują od lat, a mianowicie fotografii dzikiej przyrody.
W książce znajdziemy opisy natury, zachowań zwierząt oraz ich zwyczaje. Przeczytamy, gdzie znajdziemy niebieską żabę, łosia czy cietrzewie. Pomiędzy pięknymi fotografiami, które są również w tej książce, znajdziemy opis pasji i ciężkiej pracy, która na pewno przynosi wiele satysfakcji, ale również wiele niezapomnianych chwil i niecodziennych widoków. Jednak nie jest to czysta sielanka. Wczesne wstawanie, znajdowanie dogodnego miejsca, a przede wszystkim anielska cierpliwość dają piękne owoce. Poświęcenie i miłość do natury grają tutaj pierwsze skrzypce. Ja osobiście jestem tą książką zachwycona. Dowiedziałam się wiele ciekawych rzeczy, a przede wszystkim mogłam podziwiać cudowne fotografie. Nie jest to zwykły album ze zdjęciami, ani nudny pamiętnik.
Pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika przyrody.

{} | link |
@czyleciznamipilotka
2021-02-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@Nigrum
2020-10-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@czerwonakaja
2020-10-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Łosie w kaczeńcach. O czym milczy Biebrza. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl