Ludzie Północy. Saga anglosaska

6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Ludzie Północy. Saga anglosaska
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Pierwszy tom monumentalnej sagi poświęconej wikingom! Wyspy Brytyjskie, podzielone na liczne królestwa Anglów, Sasów, Piktów i Irlandczyków, stanowiły łakomy kąsek dla wikingów szukających żyznej ziemi pod uprawy i bogatych klasztorów do złupienia. Z czasem jednak, gdy stare pogańskie wierzenia stopniowo ustępowały miejsca chrześcijaństwu, rozpoczął się zmierzch panowania Ludzi Północy nad Anglią, Szkocją i Irlandią. W kilku opowieściach autorzy komiksu ukazują różne oblicza wojen Normanów z mieszkańcami Wysp: pewien chłopiec jest świadkiem historycznego najazdu, od którego zaczął się okres wikiński; dorosły wojownik po wielu latach wraca na Orkady, by odzyskać należne mu po przodkach bogactwa; trzy skandynawskie kobiety odpierają kolejne ataki anglosaskich napastników; doświadczony łowca przestępców podąża po bezdrożach Irlandii tropem krwawego zabójcy; dziewczyna z wysokiego rodu musi stanąć na czele zbrojnego oddziału... Głównym autorem cyklu jest scenarzysta Brian Wood (DMZ, Rebels, The Massive), a za rysunki są odpowiedzialni liczni graficy, w tym tak uznani jak Davide Gianfelice (Daredevil Reborn) i Ryan Kelly (Lucyfer).
Data wydania: 2018-06-27
ISBN: 978-83-281-3426-3, 9788328134263
Wydawnictwo: Egmont - komiksy
Seria: Ludzie Północy
Kategoria: Komiks
Stron: 464

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Ludzie Północy. Saga anglosaska aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@literackiespelnienie
2020-02-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane Przygodowy USA Akcja

 Mam wyraźny problem z tą serią na kilku płaszczyznach, a nie chce się rozpisywać, jak jakiś Nabokov. Także: wybaczcie lenistwo, ale będę się streszczał. Fascynują mnie czasy wikingów, waregów i pozostałych oszołomów z dalekiej północy, nie są to łatwe tematy, bo wymagają skrupulatnego przygotowania do pracy, a Brian Wood (scenarzysta) pomimo znajomości tematu popełnia błędy historyczne - gubi się w szczegółach, a czasem koloryzuje, jak Frank Miller w swoim albumie o spartiatach. Boli mnie to, że na rzecz przygody czy taniej sensacji unika dokładnego przywiązania do dat historycznych czy oznaczeń na herbach. Psuje to kontekst oraz całkiem niezłe rozpisanie ważnych wydarzeń dla Irlandii czy wikingów mieszkających w Rusi, dlatego jeszcze bardziej doceniam europejskich twórców, jak Bourgeon, który dba nawet o słownictwo miejscowych tubylców!

Mierzi też podkręcona na maksa estetyzacja przemocy. Krew leje się hektolitrami, łby odpadają co odcinek, toć to Krwawy Sam (Peckinpah) w swoich dziełach kulturowych nie nakręcał się na tyle, by ,,upiększać'' krew w obrazie, ażeby wyglądała ,,atrakcyjnie'' pod kątem artystycznym. Takie to niebezpieczne, żeby zachłystywać się rzeźnią we własnej twórczości. Prowadzi to do ambiwalentnych uczuć, bo doceniasz, że autor dba o zachowanie krwawych reali, natomiast nie trzeba tego dodatkowo ,,wywyższać'' jako jeden z elementów fabularnych. Mało subtelne. Czasem popełnia te same błędy, co ,,Saga Winlandzka'' - też o wikingach. Tonie w mi...

{}× 8 | link |
@polokokta
2019-11-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane 2019 Komiks komiks

Cytaty z książki

O nie! Książka Ludzie Północy. Saga anglosaska. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl