Ludzie z listy Schindlera: Józef Bau

Tomasz Owoc
Ludzie z listy Schindlera: Józef Bau
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Józefa Bau niejako przez przypadek został wciągnięty do transportu żydów z KL Płaszów do ewakuowanej fabryki Oskara Schindlera w Brünnlitz na Morawach. Bau nie znał właściciela fabryki ani w niej nie pracował, jedynie za sprawą swojej żony, Rebeki, znalazł się wśród ewakuowanych osób. Józef Bau – artysta grafik, pisarz, poeta – osoba wszechstronnie utalentowana. Urodził się i dorastał w Krakowie, skąd w latach 50. XX wieku wyemigrował do Izraela. Mimo traumatycznych wspomnień Holokaustu prace Józefa Baua przesycone są niezwykłym, nieco absurdalnym humorem. Jako jeden z pierwszych twórców w Izraelu tworzył filmy rysunkowe. Wykonywał czołówki filmów izraelskich z lat 60. i 70. XX wieku, a także stworzył wiele reklam. Wystawy jego prac były organizowane między innymi w Hiszpanii, Izraelu, Kanadzie i Polsce. Był pierwszym obywatelem Izraela, którego prace eksponowano w światowej siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku w 2007 roku.  
Data wydania: 2012
ISBN: 978-83-7577-095-7, 9788375770957
Wydawnictwo: Muzeum Historyczne Miasta Krakowa
Seria: Ludzie z listy Schindlera
Kategoria: Historia
Stron: 56
dodana przez: mrbiggles

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Ludzie z listy Schindlera: Józef Bau? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Ludzie z listy Schindlera: Józef Bau. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl