Lwowskie Orlęta

Stanisław Sławomir Nicieja
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Lwowskie Orlęta
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Legenda Orląt Lwowskich, polskiej młodzieży walczącej o przynależność ich rodzinnego miasta do Polski, powstała tuż po zakończeniu walk o Lwów. Bohaterstwo młodych lwowian inspirowało do działania polityków, pisarzy, poetów, malarzy i rzeźbiarzy. Wyrazem hołdu dla bezgranicznego poświęcenia chłopców i dziewcząt, oprócz wierszy, piosenek, książek i obrazów, stał się Cmentarz Orląt – miejsce patriotycznych obchodów i zadumy nad trudną historią Polski.
Opis walk o Lwów w latach 1918-1920, sylwetki bohaterskich obrońców miasta, powstawanie i miejsce legendy Orląt w historycznej świadomości Polaków to treść tej książki.
Data wydania: 2009
ISBN: 978-83-244-0117-8, 9788324401178
Wydawnictwo: ISKRY
Stron: 312

Autor

Stanisław Sławomir Nicieja Stanisław Sławomir Nicieja
Urodzony 4 października 1948 roku w Polsce (Strzegom)
Stanisław Sławomir Nicieja - polski historyk i historyk sztuki XIX i XX wieku, profesor nauk humanistycznych, były rektor Uniwersytetu Opolskiego, senator V kadencji.

Pozostałe książki:

Kresowa Atlantyda. Historia i mitologia miast kresowych. Tom 1 Kresowa Atlantyda. Historia i mitologia miast kresowych. Tom 4 Kresowa Atlantyda. Historia i mitologia miast kresowych. Tom 2 Kresowa Atlantyda. Historia i mitologia miast kresowych. Tom 3 Kresowa Atlantyda. Historia i mitologia miast kresowych. Tom 15. Wilno
Wszystkie książki Stanisław Sławomir Nicieja

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Lwów - bitwa młodych

12.01.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Lwów w latach 1918 – 1920 doczekał się wielkich obrońców niepodległości i wolności Polski. Młodzież oraz dzieci ruszyli na barykady, aby utrzymać najpiękniejsze z polskich miast w rękach narodu polskiego. Ginąc, z bronią w ręku wierzyli, że Polska doczeka się wiecznego zmartwychwstania. LWÓW HISTORIA MIASTA Lwów został założony około ro... {} Recenzja książki Lwowskie Orlęta

Moja opinia o książce

Opinie

@aniabruchal89
2021-01-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Lwowskie Orlęta. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe