Lżejsza od swojego cienia

Katie Green
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Lżejsza od swojego cienia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Jak większość dzieci Katie była wybredna. W milczeniu wysłuchiwała rodziców grożących, że niedokończone posiłki dostanie następnego dnia na śniadanie. Niezjedzone porcje ukrywała w swoim pokoju. Zdarza się, że przez nagromadzenie pewnych okoliczności normalne zachowanie przerodzi się w coś złowrogiego, coś zabójczego. Tak było w przypadku Katie.Katie Green na ponad 500 stronach opowiada o genezie swojej anoreksji, powolnym wychodzeniu z choroby, nadużyciach ze strony osób, które żerując na słabości chorego, dopuszczają się niewyobrażalnych czynów. Odkrywa przed czytelnikami swoje najintymniejsze sekrety, opowiada o lękach i problemach związanych z wchodzeniem w samodzielne życie.
Data wydania: 2018
ISBN: 978-83-65527-42-4, 9788365527424
Wydawnictwo: timof i cisi wspólnicy
Kategoria: Komiks
Stron: 512

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Lżejsza od swojego cienia aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@apo
2021-08-01
8 /10
Przeczytane

Wpadłam w wir komiksów. Czytam, zachwycam się i zasmucam... bo wybieram mocno emocjonalne dzieła, które uderzają z mocą huraganu.

Tym razem obrazkowa historia walki z chorobą - anoreksją. Mamy pełny obraz symptomów - jak podnoszenie poprzeczki, brak zrozumienia ze strony bliskich, szykany rówieśników, próba kontroli skierowana na wagę i jedzenie. Z każdą stroną widzimy jak bohaterka komiksu znika... Nie tylko wagowo, ale także z relacji z ludźmi. Widzimy jej próbę powrotu do zdrowia w konwencjonalny sposób - lekarze, terapeuci i dietetyce, ale także w niekonwencjonalny. Już wydaje się nam, że wszystko idzie w dobrym kierunku, nagle coś sobie uświadamiamy... gdy jest w najsłabszym momencie życia, dziewczyna zostaje wykorzystana. A zaufanie, które pokładała w ludzi i relacje z nimi, nadszarpnięte. Trauma goni, traumę... Ból, eksplozja myśli, poczucie winy i głód... Wszystko wraz ze smutkiem wylewa się z każdej strony.
Nie jest to do końca komiks pesymistyczny. Dopóki się walczy jest nadzieja.

Komiks składa się z prostych, szarych ilustracji, ale przesłanie w nich zawarte jest mocne, zapisze się w naszej pamięci i nie będziemy mogli się go pozbyć. Dodatkową wartością publikacji jest fakt, że to autobiograficzna praca młodej artystki, która sporo przeszła by osiągnąć siłę. Siłę, dzięki której mogla opowiedzieć nam swoja historię. Potrzebowała na nią, aż pięciu lat pracy z kreską i 500 stron zawierających zapis teg...

| link |
@Gabriela_Deda
2022-04-21
7 /10
Przeczytane
@Justyna_Nowakowicz
2021-01-17
10 /10
Przeczytane
@polokokta
2020-01-25
8 /10
Przeczytane 2020 Komiks

Cytaty z książki

O nie! Książka Lżejsza od swojego cienia. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl