Macierzyństwo w kontekście zmian społecznych

Aleksandra Maciarz
Macierzyństwo w kontekście zmian społecznych
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Przemiany społeczne, jakie zaszły w świecie w minionym wieku naruszyły stare, odwieczne systemy, ideologie i hierarchie wartości, a także wpłynęły na pojmowanie macierzyństwa. Stało się to głównie za sprawą licznych prądów emancypacyjnych, które dążyły do wyzwolenia kobiet z izolacji domowej, ograniczeń zawodowych oraz zrównania i identyfikacji z mężczyznami. Ostatnio na skutek nowej wiedzy psychologicznej sytuacja nieco się zmieniła, uwzględniając osobowość i predyspozycje kobiet, które w wielu sytuacjach przewyższają mężczyzn.Dziś wiemy, że to nie kobiety powinny, zmieniać się, by dorównać mężczyznom, a sytuację społeczną należy kształtować tak, by zaspokoić aspiracje i aktywność kobiet i z wieloma rolami społecznymi podejmowanymi przez kobiety łączyć również macierzyństwo.
Data wydania: 2004
ISBN: 978-83-89501-10-3, 9788389501103
Wydawnictwo: ŻAK Wydawnictwo Akademickie

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Macierzyństwo w kontekście zmian społecznych? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Macierzyństwo w kontekście zmian społecznych. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl