Madonny z Bari. Matka i córka. Księżna Mediolanu i królowa Bona

Renata Czarnecka
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Madonny z Bari. Matka i córka. Księżna Mediolanu i królowa Bona
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Italia, schyłek XV wieku. Przez kraj przetaczają się wojny o Neapol i Mediolan. Jednocześnie w siłę rośnie Francja, która zgłasza pretensje do księstw włoskich. Izabela Aragońska, pozbawiona księstwa Mediolanu przez Ludwika Sforzę, wciąż ma nadzieję na odzyskanie należnej jej pozycji. Naiwnie wierzy w pomoc nowego króla Francji. Ale szybko pozbywa się złudzeń i, rozdarta między tęsknotą za utraconym synem a troską o los córek, ucieka zokupowanego przez Francuzów miasta. W drodze do Neapolu zatrzymuje się w Watykanie. Poznaje swoją bratową Lukrecję Borgię i staje twarzą w twarz z potężnym papieżem Aleksandrem VI. Lecz beztroska atmosfera watykańskich pałaców stanowi jedynie fasadę, za którą kryje się wiele tragedii. Dopiero w Bari, gdzie Izabela chroni się ze swą córką Boną Marią, ożywają nadzieje na wyniesienie mediolańskiej księżniczki na tron, zwieńczone ślubem z królem Polski.
Data wydania: 2015
ISBN: 978-83-245-8201-3, 9788324582013
Wydawnictwo: Książnica
Cykl: Izabela Aragońska, tom 2
Stron: 349
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Dalsze losy matki i córki

31.10.2019

Powieść " Madonny z Bari" jest drugą częścią powieści " Księżna Mediolanu". Opisane zostały w niej dalsze losy matki i córki- księżnej Mediolanu, Izabeli Aragońskiej i królowej Polski Bony Sforzy. Przełom XV i XVI wieku. Przez Półwysep Apeniński przetaczają się wojny o Królestwo Neapolu i Księstwo Mediolanu. Izabela Aragońska pozbawiona zostaje ... Recenzja książki Madonny z Bari. Matka i córka - księżna Mediolanu i królowa Bona

Moja opinia o książce

Opinie

@eR_
2019-12-19
10 /10
Przeczytane Współpraca

Izabela Aragońska, pozbawiona księstwa Mediolanu przez Ludwika Sforzę, wciąż ma nadzieję na odzyskanie należnej jej pozycji. Naiwnie wierzy w pomoc nowego króla Francji. Ale szybko pozbywa się złudzeń i, rozdarta między tęsknotą za utraconym synem a troską o los córek, ucieka z okupowanego przez Francuzów miasta. W drodze do Neapolu zatrzymuje się w Watykanie. Poznaje swoją bratową Lukrecję Borgię i staje twarzą w twarz z potężnym papieżem Aleksandrem VI. Lecz beztroska atmosfera watykańskich pałaców stanowi jedynie fasadę, za którą kryje się wiele tragedii. Dopiero w Bari, gdzie Izabela chroni się ze swą córką Boną Marią, ożywają nadzieje na wyniesienie mediolańskiej księżniczki na tron, zwieńczone ślubem z królem Polski.

Kolejna doskonała książka historyczna.
Czyta się wyśmienicie, bohaterowi z krwi i kości, tło historyczne rewelacyjne.
Z każdą stroną wciągamy się w świat dworskich intryg, zmówień i pomówień. Mamy tu miłość, ale i nienawiść, dowiadujemy się także, jak w owych czasach funkcjonował dwór królewski potężnego państwa.
Autorka ma znakomity warsztat pisarski, a w dodatku umie przedstawić swoją wizję wydarzeń tak, że czytelnik jest w pełni usatysfakcjonowany.
Dodatkowo powieść świetnie wydana.Powtarzam to do znudzenia, ale książki historyczne tylko z Książnicy.
Polecam.Dziękuję Grupie Wydawniczej Publicat za udostępnienie mi tej pozycji

| link |
@nemesis
2021-12-31
4 /10
Przeczytane
@anek7
2021-03-07
8 /10
Przeczytane
@Ewelina_Czytalska
2019-10-31
8 /10
Przeczytane Przeczytane w 2019 Zaczarowana Posiadam

Cytaty z książki

O nie! Książka Madonny z Bari. Matka i córka. Księżna Mediolanu i królowa Bona. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Księżna Mediolanu
Księżna Mediolanu
Renata Czarnecka
6.3/10
Dzieje Izabeli Aragońskiej, matki królowej Bony. Gdy w 1489 roku dziewiętnastoletni książę Mediolanu...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl