Księżna Mediolanu

Renata Czarnecka
5.5 /10
Ocena 5.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Książka Księżna Mediolanu
Książka Księżna Mediolanu
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5.5 /10
Ocena 5.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Dzieje Izabeli Aragońskiej, matki królowej Bony. Gdy w 1489 roku dziewiętnastoletni książę Mediolanu Gian Galeazzo Sforza spotyka po raz pierwszy swą poślubioną per procura małżonkę, z trudem kryje rozczarowanie. Izabela Aragońska nieświadoma jeszcze niechęci męża pragnie kochać i rządzić Mediolanem. Tymczasem Lodovico Sforza Moro, wuj Izabeli i stryj Gian Galeazza, sprawuje faktyczną władzę w Mediolanie, usuwając w cień młodego bratanka. Z czasem Izabela odkrywa tajemnice rodu Sforzów, a zamiast oczekiwanej miłości poznaje smak upokorzenia i zdrady. Staje do walki o Mediolan osamotniona, pozbawiona wsparcia męża, którego szczerze kocha. Jej największą rywalką jest ambitna i pozbawiona skrupułów Beatrycze d’Este, małżonka Mora.
Data wydania: 2015-03-25
ISBN: 978-83-245-8170-2, 9788324581702
Wydawnictwo: Książnica
Cykl: Izabela Aragońska, tom 1
Stron: 400
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Naiwne serce

31.10.2019
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Jednym słowem niemożliwe określić jest, cóż to była za opowieść. Nie wiem czy uczucie to spowodowane jest historią opisaną w książce,czy dzięki autorce,której proza płynnie i urzekająco prowadzi czytelnika poprzez tą pełną przeróżnych doznań powieść. To moja druga książka Pani Renaty Czarneckiej i jak dotąd nie zawiodła moich oczekiwań. Styl jakim... {} Recenzja książki Księżna Mediolanu

Moja opinia o książce

Opinie

@Asamitt
2020-01-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 3 /10
Przeczytane ✿ Cykle / Sagi / Wielotomowe Polscy autorzy Powieść historyczna

 Miałam nadzieję, że za sprawą pióra Renaty Czarneckiej zaobserwuję przeobrażenie się młodej dumnej i pewnej siebie dziewczyny w zgorzkniałą kobietę na tle epoki. Zapewne tak musiało być, skoro od początku będąc zauroczoną swoim mężem, przeżywa dotkliwy zawód z powodu braku wzajemności i jakiegokolwiek wsparcia z jego strony. Zasadniczo książę Mediolanu jest nim tylko z nazwy, a wszelkie decyzje należą do jego stryja Ludwika, co również wnosi wiele nieporozumień i chłodu do życia małżonków. Książęca para co tylko pojawia się w Mediolanie na oficjalne zaproszenie jest czym prędzej oddalana do Pawii, a ich życie będąc naznaczone wszechwładzą Ludwika zdecydowanego stać na straży księstwa mediolańskiego nie wróżyło szczęścia. Zatem tematem powieści jest zmaganie się księżnej z przeciwnościami narzucanymi głownie przez władnego wuja i odrzuceniem ze strony męża. Ta kobieta toczy walkę o to, co jej się prawnie należy, a w sposób impertynencki odmawia. Jednakże bardziej to dzieje alkowy niż rzut na państwo rozdrobnione na księstwa. Nie znając włoskiej polityki, celów jakie przyświecały ich patronom pod koniec XV wieku byłam szczególnie zainteresowana zagrywkami ludzi władzy. Na tym polu spotkało mnie ogromne rozczarowanie. Same dzieje Izabeli mogę przyrównać do treści romansów historycznych. Nie odczułam tu przewagi sytuacji, iż mam do czynienia z prawdziwą księżną i innymi realnymi postaciami. Wątek została poprowadzony tak, iż widzimy głownie zabiegi Izabeli o mężowską atencj...

{}× 3 | link |
@Ewelina_Czytalska
2019-10-31
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Zaczarowana Posiadam Przeczytane w 2019

Co czytać po książce “Księżna Mediolanu”- Renata Czarnecka

Książka Duet z solistką
Duet z solistką Judy Christenberry
{}6/10
Książka Zmień swoje życie z Ewą Chodakowską
Zmień swoje życie z Ewą Cho... Ewa Chodakowska, Lefteris Kavoukis
{}5/10
Pierwsza książka Ewy Chodakowskiej, najpopularniejszej polsk...
Książka Szansa
Szansa Elżbieta Zechenter-Spławińska
{}6/10
Książka Przepis na sukces
Przepis na sukces Ewa Chodakowska, Lefteris Kavoukis
{}7/10
Trzecia książka najsłynniejszej polskiej trenerki, której li...
Książka Puszek i myszka
Puszek i myszka Ray Cresswell
{}10/10
Książeczka tekturowa dla najmłodszych

Cytaty z książki

O nie! Książka Księżna Mediolanu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Książka Madonny z Bari. Matka i córka. Księżna Mediolanu i królowa Bona
Madonny z Bari. Matka i cór... Renata Czarnecka
{}9/10
Italia, schyłek XV wieku. Przez kraj przetaczają się wojny o...
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe