Magia i stal

Nik Pierumow, Ewa Skórska (tłum.)
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Książka Magia i stal
Książka Magia i stal
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

W wyniku kataklizmu świat zostaje podzielony na dwie krainy: Królestwo, gdzie rządzą prawa fizyki i racjonalizm oraz ziemię tajemniczych Rooskies - dziką i nieskażoną krainę magów. W Królestwie magia budzi przerażenie. Departament Specjalny gorliwie śledzi wszelkie jej przejawy i skutecznie izoluje ludzi dotkniętych tą przypadłością. Nikt nie wie, co się z nimi dzieje, dokąd się ich zabiera, co ich czeka. O ile mieszkańcy Rooskies zadowalają się tym, co zostało im dane, o tyle Królestwo potrzebuje nowych ziem, lasów, zasobów naturalnych – tego wszystkiego, w co obfituje kraj Rooskies. Zaczyna podbijać barbarzyńskie tereny i usuwać tych, którzy stoją na drodze postępu. Molly Blackwater miesz...
Data wydania: 2018-11-21
ISBN: 978-83-287-1016-0, 9788328710160
Wydawnictwo: Akurat
Cykle: Blackwater, tom 1
Stron: 448

Autor

Urodzony 21 listopada 1963 roku

Rosyjski pisarz fantasy i science-fiction. Szeroką popularność zdobył po opublikowaniu w roku 1993 epopei Pierścień mroku (Кольцо Тьмы), której akcja rozgrywa się w Śródziemiu J.R.R. Tolkiena. Nikołaj Pierumow urodził się w Leningradzie, 21 listopa...

Książki Nik Pierumow

Wszystkie książki Nik Pierumow

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Magia przeciwko stali – człowiek przeciwko człowiekowi

Z jednej strony świat maszyn, surowe zasady i silna nienawiść do rzeczy niewytłumaczalnych; z drugiej magia towarzysząca ludziom na co dzień, przyroda i rozpaczliwa walka o przetrwanie i ocalenie swojego domu – a pośrodku tego wszystkiego dwunastoletnia Molly Blackwater. Książka Nika Perumowa „Bla... czytaj dalej »

Blackwater magia i stal

Książka pt" Blackwater magia i stal " Nik Pierumow. Rozpoczyna się od poznania młodej dziewczyny" Molly" ,która mieszka w Nord Jorku. Ma Ona przyjaciół i kochającą rodzinę. Prowadzi normalne życie. Pewnego dnia miała sen, w którym okręt o nazwie " Herkules" zostaje bardzo zniszczony przez postać... czytaj dalej »

@Kraina_uslana_ksiazkami @Kraina_uslana_ksiazkami
✍️ Napisz swoją recenzje
✍️ Napisz swoją recenzje

Moja opinia o książce

Opinie
@yantri
@yantri 2019-09-07
Przeczytane (2019-09-07)
@Megin
@Megin 2019-05-11
Przeczytane (2019-05-11) Na Białym Regale
@Kraina_uslana_ksiazkami
@Kraina_uslana_ksiazkami 2019-04-09
Przeczytane (2019-04-09)

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się