Mali dyplomaci, czyli jak zasady pomagają zrozumieć świat

Łukasz Walewski
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów
Mali dyplomaci, czyli jak zasady pomagają zrozumieć świat
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów

Opis

– Marysiu, napiszemy razem książkę. Co ty na to?

– Ekstra! – ucieszyła się dziewczynka. – A o czym? – Podniosła się na łokciach i patrzyła na tatę z zainteresowaniem.

– O dobrym wychowaniu, właściwym zachowaniu, manierach i zasadach, a także o tym, skąd się wzięły. Bo popatrz: dlaczego niektóre nam pasują, a innych zupełnie nie mamy ochoty przestrzegać? I dlaczego ich mimo to przestrzegamy, wierząc, że jednak warto?

W waszym domu codziennie słychać „Proszę”, „Dziękuję” i „Przepraszam”? Znakomicie! Czasem to jednak nie wystarcza, a rodzice zapominają, że dzieci nie należy ciągle poprawiać, ale naprowadzać na właściwe rozwiązanie.

Łukasz Walewski, wieloletni dziennikarz, tata dwóch dziewczynek i znawca savoir-vivre’u, z pomocą swojej córeczki Marysi udowadnia, że zasad nie trzeba się bać, bo to one pomagają nam poznać i zrozumieć świat. Wspólnie szukają rozwiązań, które uczą szacunku do innych ludzi i ich granic. Mali dyplomaci to książka, która stanie się inspiracją do ważnych rozmów o inności, stereotypach, walce z hejtem, czy życiu w czasie pandemii. Dzięki niej dowiecie się także, że etykieta to nie tylko naklejka na słoiku dżemu, a szparagi kroi się widelcem. Będziecie mogli zaprojektować wspólnie zaproszenie na przyjęcie urodzinowe czy stworzyć listę obowiązków domowych dla rodziców i dzieci, co pozwoli wam lepiej zrozumieć siebie nawzajem i zbliżyć się do siebie.

To nie jest kolejny poradnik o dobrym wychowaniu! Ta książka pokazuje, że nakazy i zakazy nie są drogą do wychowania „małego dyplomaty”. Jest nią dialog.

Data wydania: 2020-10-14
ISBN: 978-83-8129-467-6, 9788381294676
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Stron: 224

Autor

Łukasz Walewski Łukasz Walewski Dziennikarz, publicysta, pracował dla Trójki, Radia Zet i TVN24. Obecnie właściciel agencji WalewskiPR . Twórca cyklu Etykieta według Walewskiego w Wirtualnej Polsce. Autor książek o dyplomacji: Przywitaj się z królową. Gafy, wpadki, faux-pas i inne...

Pozostałe książki:

Przywitaj się z królową. Gafy, wpadki, faux pas i inne historie Polski most szpiegów Ambasadorowie. Czego nie powie Ci królowa Wł@dza w sieci. Jak nami rządzą social media Jak ograć tyranów. Negocjuj skutecznie
Wszystkie książki Łukasz Walewski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Nauka etykiety może być zabawą!

20.12.2020

To, co dla dorosłych jest oczywiste, dla dzieci może stanowić niezrozumiałe ograniczenia. Stawianie granic, czy nauka zasad życia w społeczeństwie stanowi niezbędny element wychowania. Czy może być przy okazji dobrą zabawą? Sięgnęłam po tę książkę zaintrygowana jej tytułem. Czy nie sądzicie, że „nauczę Cię jak zostać dyplomatą” brzmi lepiej niż „... Recenzja książki Mali dyplomaci, czyli jak zasady pomagają zrozumieć świat

Jak opowiadać dziecku świat?

21.11.2020

Książki trafiają na moją półkę, bo lubię styl autora, polecili mi je znajomi, albo po prostu jestem ciekawa. Tym razem ciekawiło mnie, jak rozmawiać z dziećmi, które już wiele rozumieją, ale jednak ciągle potrzebują, aby opowiadać im świat. Łukasz Walewski poruszając temat zasad rozmawia ze swoją...córką Marysią. Marysiu, dziękuję, że Twój tata na... Recenzja książki Mali dyplomaci, czyli jak zasady pomagają zrozumieć świat

Zostać dyplomatą

5.11.2020

Pewnego razu dziennikarz i znawca savoir-vivre’u pan Łukasz Walewski zaproponował córce, by razem napisali książkę o zasadach i manierach, dobrym wychowaniu, odpowiednim zachowaniu, czyli o etykiecie. Książka powstawała w różnych miejscach. Każde było dobre, by zacząć rozmowę. Niektóre sytuacje same narzucały tematykę kolejnego rozdziału (kolacja... Recenzja książki Mali dyplomaci, czyli jak zasady pomagają zrozumieć świat

Mali dyplomaci

3.01.2021

"Na przykład czemu taką frajdę sprawia nam zapraszanie na przyjęcia, ale właściwe zachowanie przy stole bywa trudne? Może inne dzieci chciałyby o tym przeczytać?" ~~~ Książki dla dzieci nie zawsze muszą być bajkowymi opowieściami z wymyślnymi bohaterami, którzy stawiają czoła różnym przeszkodom. Wiadomo, że takie zdecydowanie bardziej przyciągają ... Recenzja książki Mali dyplomaci, czyli jak zasady pomagają zrozumieć świat

Moja opinia o książce

Opinie

@agulkag
2021-09-22
Przeczytane

Kiedyś dawno temu czytałam książkę autora " Przywitaj się z królową", która przybliżała nam dorosłym zasady etykiety, dobre maniery czyli szeroko pojęty savoir vivre.
Teraz wraz z moimi podopiecznymi przeczytałam książkę dla młodych czytelników o zasadach kierujących naszym życiem.
Bohaterką jest Marysia, córka autora, w wieku wczesnoszkolnym, która tworzy z tatą książkę. Książka ta dotyka wielu ważnych spraw, wprowadzając dzieci w świat pomagając go zrozumieć. I tak wykorzystując sytuacje z podwórka, szkoły czy domu Marysia uczy jak zachować się w pociągu, jak odpowiednio się ubierać stosownie do sytuacji czy choćby na czym polega hejt w internecie.
Wszystko to podane jest łatwym językiem, zrozumiałym dla najmłodszych. Nie brakuje oczywiście humoru sytuacyjnego, a zawarte w niej informacje czy zasady przekazane są w zrozumiałym języku. Bardzo ciekawa pozycja dla dzieci i nie tylko.

× 7 | link |
@kasiarz1983
2020-11-27
10 /10

Mojej córce bardzo spodobała się ta książka.Jest pięknie wydana.Wspólnie czytamy i omawiamy każdy rozdział.Uczymy w ten sposób dziecko dobrych manier np.przy stole lub podczas rozmowy telefonicznej.Można też odegrać proponowane scenki i odpowiedzieć na zadane pytania.Duży format i liczne kolorowe ilustracje zachęcają do zapoznania się z treścią.Może to być doskonały prezent.Polecam

× 5 | link |
@WolneLitery
2020-11-29
9 /10

Przepiękna, magiczna i bardzo wartościowa książka, która została napisana jako opowieść dla dziecka. Na jej pomysł wpadł dziennikarz, który historie w niej zawarte napisał dla swojej córki Marysi. Książka pomoże dzieciom zrozumieć niektóre sytuacje, wytłumaczy im wiele ważnych tematów, które czasami ciężko jest przekazać. To taki poradnik i mały savoir vivre’u dla dzieci.

Książka podzielona jest na konkretne rozdziały i tematy. Do tego po każdym rozdziale autor przygotował małe ćwiczenia, które jeszcze lepiej pozwolą dziecku przyswoić dany temat.Do tego jest ona przepięknie wydana! Twarda oprawa i ładnie ilustracje sprawiają, że Wasze dziecko na pewno jeszcze chętniej będzie po nią sięgało!

× 2 | link |
ZA
2020-11-24
7 /10

„Mali Dyplomaci” to świetna książka napisana przy współpracy ojca dziennikarza z jego kilkuletnią córką. Poruszonych jest w niej wiele problemów dotyczących odpowiedniego zachowania w konkretnych sytuacjach, o których dzieci powinny wiedzieć. Napisana w bardzo przystępny i przejrzysty sposób powinna stanowić obowiązkową lekturę dotyczącą zasad savoir vivre’u dla dzieci. Nie zanudzi nawet najbardziej niechętnego czytaniu dziecka, a wręcz może zachęci do lektury z powodu wielu obrazków i kolorów, jakie są w niej zamieszczone. Bardzo ciekawa pozycja dla dzieci oraz ich rodziców. Dorośli tez mogą nauczyć się czegoś ciekawego i lepiej zrozumieć dzieci, a być może dzięki tej książce znajdą sposób na bardziej przystępne tłumaczenie dzieciom otaczającego ich świata.

| link |
@revencleee
2020-11-28
10 /10
Przeczytane

„Mali Dyplomaci” to świetna książka, którą napisał ojciec dziennikarz wraz z jego kilkuletnią córką - Marysią. Poruszonych jest w niej wiele problemów dotyczących odpowiedniego zachowania w konkretnych sytuacjach, o których dzieci powinny wiedzieć. Napisana w bardzo przystępny i przejrzysty sposób powinna stanowić obowiązkową lekturę dotyczącą zasad savoir vivre’u dla dzieci. Nie zanudzi nawet najbardziej niechętnego czytaniu dziecka, a wręcz może zachęci do lektury z powodu wielu obrazków i kolorów, jakie są w niej zamieszczone. Bardzo ciekawa pozycja dla dzieci oraz ich rodziców. Dorośli tez mogą nauczyć się czegoś ciekawego i lepiej zrozumieć dzieci, a być może dzięki tej książce znajdą sposób na bardziej przystępne tłumaczenie dzieciom otaczającego ich świata.

| link |
@Blissfultobooks
2021-01-04
6 /10
@cafeetlivre
2021-01-03
8 /10
Przeczytane
@dominika.nawidelcu
2020-12-20
8 /10
Przeczytane
ID
2020-11-21
7 /10
Przeczytane
MA
2020-11-05
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Mali dyplomaci, czyli jak zasady pomagają zrozumieć świat. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl