Maria Kazimiera Sobieska (1641–1716). W kręgu rodziny, polityki i kultury

Anna Kalinowska, Paweł Tyszka
Książka Maria Kazimiera Sobieska (1641–1716). W kręgu rodziny, polityki i kultury
Książka Maria Kazimiera Sobieska (1641–1716). W kręgu rodziny, polityki i kultury
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Publikacja jest próbą zebrania i przedstawienia wyników aktualnych badań nad życiem i działalnością Marii Kazimiery, jej podtytuł wskazuje na trzy wątki poruszane w tomie. Opisywane są w nim relacje królowej z szeroko rozumianym kręgiem rodzinnym i najbliższym otoczeniem. Działalność polityczną jako żony Jana III oraz aktywność w dziedzinie kultury (głównie patronat artystyczny). Autorzy, na podstawie bogatego materiału źródłowego i literatury przedmiotu, starali się przedstawić wybrane aspekty biografii i działalności królowej w taki sposób, by umożliwić czytelnikom samodzielną, całościową ocenę postaci monarchini.  
Data wydania: 2017-12-18
ISBN: 978-83-7022-231-4, 9788370222314
Wydawnictwo: Zamek Królewski w Warszawie - Muzeum
Seria: Studia i Materiały
Kategoria: Historia
Stron: 312
dodana przez: bookkeeper

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Maria Kazimiera Sobieska (1641–1716). W kręgu rodziny, polityki i kultury aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Maria Kazimiera Sobieska (1641–1716). W kręgu rodziny, polityki i kultury. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}