Maria Tudor. Pierwsza królowa

Linda Porter
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Maria Tudor. Pierwsza królowa
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Do tytułowej bohaterki Linda Porter stara się podejść historycznie i zarazem indywidualnie. Przedstawia kobietę z krwi i kości, uwikłaną w dworskie intrygi od kolebki, wrażliwą, często samotną, nie mogącą liczyć na najbliższą rodzinę, rywalizującą z młodszą siostrą. Autorka zaznacza, że Maria była niejednokrotnie zdominowana przez Elżbietę I, że często albo zapomina się o jej panowaniu, albo pamięta wyłącznie jako czasy monarchini palącej na stosie przeciwników, względnie pionka w rękach Filipa Hiszpańskiego. Linda Porter podkreśla, że myślenie tą drogą to całkowite nieporozumienie i niezrozumienie specyfiki epoki Tudorów. Przemyślana, napisana lekką ręką, z gruntowną obudową historyczną książka z pewnością przeznaczona jest dla tych, którzy chcą odświeżać swoje spojrzenie na historię, którzy lubią wyzwania rzucane błędnym mniemaniom i stereotypom.
Wydawnictwo: Astra
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Maria Tudor. Pierwsza królowa nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Vemona
2019-11-11
9 /10
Przeczytane Historia Mam 2016 Autobiografia/biografia/wspomnienia

Doskonała biografia, przybliżająca zarówno osobę bohaterki, jak i czasy w których przyszło jej żyć.
Po raz kolejny stwierdzam, że Henryk VIII musiał cierpieć na poważne zaburzenia psychiczne, natomiast po raz pierwszy dostrzegam, że Elżbieta nie była w porządku wobec siostry.
Kiedy się człowiek zapoznaje z życiem i losem Marii Tudor, zaczyna widzieć, że w wielu przypadkach została zmuszona do obrony, co trudno mieć jej za złe.

× 1 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Maria Tudor. Pierwsza królowa. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl