Maska i oko razważania o tragedii i polityce

Piotr Graczyk
Maska i oko razważania o tragedii i polityce
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka ta jest wędrówką między ,,okiem i ,,maską - to znaczy między ,,ja a ,,my; miedzy błyskiem a światem (który zawsze jest również substancjalną potęgą, językiem). Po drodze mowa jest o tragedii i ironii, komunizmie i katolicyzmie, Kierkegaardzie, Adornie, Schellingu, Schleglu, Simone Weil, Platonie, Orwellu, Marksie, Kubricku i jego filmach, Benjaminie i Kafce, Schmitcie, Brzozowskim i Lukácsu - ale wszystko to jest tylko pretekstem do pytania o to, jaką należy wybrać drogę: osobistą i zbiorową, egzystencjalną i polityczną, filozoficzną i religijną. Książka jest dla tych, którzy sami zadają sobie bezustannie to pytanie, a nie znają jeszcze odpowiedzi - bo tylko oni zrozumieją, po co zostały napisane składające się na nią eseje, idące w poprzek wszelkich podziałów filozoficznych i politycznych obowiązujących w polskiej humanistyce, wbrew modom, szkołom i obozom.
Data wydania: 2013
ISBN: 978-83-62609-14-7, 9788362609147
Wydawnictwo: Fundacja Augusta Hr. Cieszkowskiego
Seria: Biblioteka Kwartalnika Kronos
Stron: 380

Autor

Piotr Graczyk Piotr Graczyk
Urodzony 10 lipca 1970 roku w Polsce
dr Piotr Graczyk - filozof i tłumacz. Publikował min w Miesieczniku Znak, Przeglądzie Politycznym, Tekstach Drugich, Kresach, Nowej Krytyce, Kronosie. Autor esejów o pisarstwie m.in. Fryderyka Nietzschego, Karola Marksa, Carla Schmitta, Warłama Szał...

Pozostałe książki:

Moraliści europejscy przewodnik Przyszłość pewnej przenośni Pracownicy tymczasowi Estetyka / inestetyka Warstwy ochronne. Zbiór szkiców o literaturze i polityce
Wszystkie książki Piotr Graczyk

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Maska i oko razważania o tragedii i polityce? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Maska i oko razważania o tragedii i polityce. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl