Matka Świętego

Milena Kindziuk
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Matka Świętego
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Nowe, uzupełnione wydanie Marianna Popiełuszko nigdy nie szukała rozgłosu. Nie planowała, że stanie się bohaterką serwisów informacyjnych, a jej zdjęcia obiegną media na całym świecie. Nie chciała sławy, której początkiem było brutalne morderstwo jej ukochanego dziecka. Po wielu latach od tych wydarzeń opowiedziała o swoim synu, o miłości do niego, o tym, jak był wychowywany, o wartościach, które wyniósł z rodzinnego domu. Opowiedziała też o wydarzeniach, które na zawsze zmieniły jej życie. Z bólem wspominała dzień, kiedy świat się dla niej zatrzymał. Kim była kobieta, której kłaniali się kościelni dostojnicy i politycy z całego świata? Skąd czerpała siłę, która pozwoliła jej udźwignąć tak wielką tragedię? Jak wyglądało jej życie, kiedy została matką świętego męczennika? Matka Świętego to niezwykłe i poruszające świadectwo rodzicielskiej miłości, wiary w Bożą opatrzność i nadziei na to, że dobro zawsze zwycięży. Książka zawiera liczne fotografie z rodzinnego archiwum oraz niepublikowane dotąd zeznania z procesu beatyfikacyjnego księdza Jerzego Popiełuszki.
Data wydania: 2017-09-13
ISBN: 978-83-240-5018-5, 9788324050185
Wydawnictwo: Znak
Stron: 304
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Milena Kindziuk Milena Kindziuk
Urodzona 15 maja 1970 roku w Polsce
Milena Kindziuk – polska doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, autorka książek, dziennikarka, publicystka. Stały współpracownik portalu wpolityc...

Pozostałe książki:

Świadek prawdy. Życie i śmierć księdza Jerzego Popiełuszki Fakt Album - Ks. Jerzy Popiełuszko Matka Papieża. Poruszająca opowieść o Emilii Wojtyłowej Kardynał Stefan Wyszyński Historyczne i polityczne aspekty komunikacji społecznej prymasa Józefa Glempa w okresie przełomu w Polsce w latach 1981–1992
Wszystkie książki Milena Kindziuk

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Matka Świętego aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Renax
2020-09-07
3 /10
Przeczytane Biografie

Tak słabej biografii jeszcze nie czytałam.A wszytko przez sposób ujęcia tematu. Autorka popsuła temat.
Miałam wrażenie, że postać pani Marianny Popiełuszko sobie, a komentarze autorki sobie. Denerwujące, tym bardziej, że sama postać pani Popiełuszkowej to uczciwa, religijna kobieta. Irytowała mnie nadinterpretacja autorki.
Moim zdaniem powinno się zostawić słowa pani Popiełuszkowej tak jak to powiedziała. Bardzo fajne zdjęcia Jej i bł. ks. Jerzego. Wyziera z nich poczciwa babuleńka, jakich znam wiele w swoich stronach - mocna kobieta, ciężkiej pracy i wielkiej uczciwości, ale wszystko popsuł patetyczny styl narracji autorki, nie pasujący do prostej życiowej mądrości pani Marianny Popiełuszko. Zdaje się, że autorce pomyliły się tytuły: 'świętość' z tytułu ma się odnosić do syna, a nie do matki. Zresztą, uważam że normalny opis byłby ciekawszy dla książki i bliżej prawdy. A tak wyszło niczym ;Legenda o św. Aleksym'. Szkoda. Narracja popsuła całą książkę. Stąd tak słaba ocena. A szkoda, bo brakuje biografii zwykłych uczciwych ludzi.

× 4 | link |
@spirit87
2022-01-05
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Matka Świętego. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl